Gündem Haberleri

  Side’de yıkım bilmece gibi

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antik Limanda yapılan yıkımlarda Başkan Uçar'ın akrabalarına ait işyerlerine dokunulmayınca Sideliler tepki gösterdi.

  ANTİK liman çevresindeki işyerlerinin yıkım çalışmaları sırasında Belediye Başkanı A. Kadir Uçar'ın taraf tuttuğu ileri sürüldü. Bölgedeki bütün işyerleri yıkılırken, Başkan'ın akralarına ait işyerlerine dokunulmadığını iddia eden vatandaşlar, ‘‘Örnek mi? İşte Light House Disco. Burası Başkan'ın akrabası Süleyman Şubaşı'na ait. Çevresindeki bütün binalar yıkıldı ama orası hala ayakta’’ dediler.

  TARAF TUTUYOR

  Esnafın gözünü boyamak için diskonun göstermelik bir çıkıntısının yıktırıldığını iddia eden vatandaşlar, ‘‘Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun 25.11.1999 tarih ve 4433 Sayılı kararına göre limandaki tüm yapıların yıkılması gerekiyor. Bizimkiler yıkıldı. Şimdi sırada Light House Disco var. Yıkılacaksa orası da yıkılsın. Bu çifte standart değil de nedir’’ diye sordular.

  HEPSİ İFTİRA

  Side'de 30 yapı dışındaki tüm binaların kaçak olduğunu belirten Başkan Uçar ise iddiaları şöyle yanıtladı: ‘‘Öncelikle hazine arazileri üzerine yapılan binalar yıkıldı. İddiaların aksine ben yıkıma önce kendi akrabalarımının yeri olan Light House Disco'dan başladım. Ancak binanın tamamının yıkılması sözkonusu olamazdı. Çünkü bina koruma altında. Bunlar beni yıpratmak için ortaya atılmış iftiralardır.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı