Gündem Haberleri

  Side antik kentte yangın

  AA
  12.09.2014 - 13:11 | Son Güncelleme:

  Manavgat ilçesindeki Side antik kentte çıkan yangında bir eğlence yeri, restoran ve butik hasar gördü. Belediye Başkanı Şükrü Sözden "Tek tesellimiz can kaybının olmaması" dedi.

  Side Limanı'ndaki bir eğlence yerinin elektrik panosunda yangın çıktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın, kısa sürede söndürüldü. İş yerinde küçük çaplı hasar oluştu. İtfaiye ekiplerinin eğlence merkezine müdahale ettiği sırada, 300 metre ilerideki bir restoranın mutfak bölümünde de yangın başladı. Yangın, içeride bulunan tüpün patlamasıyla büyüdü.

  Restoranın yanındaki dükkana da sıçrayan yangına, Antalya ve Manavgat'tan gelen çok sayıda itfaiye ekibi müdahale etti. Yangın söndürme çalışmalarına, Manavgat Orman İşletme Müdürlüğüne ait Türkbeleni Tepesi'nde konuşlanan yangın söndürme helikopteri de havadan destek verdi.

  OLAY YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından kontrol altına alınan yangında Ayhan Yıldız'a ait restoran ile yanında bulunan Bülent Özen'e ait butik tamamen kullanılamaz hale geldi.

  Çevredeki iş yerlerinin sahipleri, yangının sıçraması ihtimali üzerine içerideki eşyaları dışarı çıkardı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de olay yerine gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sözen, gazetecilere yaptığı açıklamada, talihsiz bir olay yaşandığını belirterek, büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

  İlk yangının eğlence yerinde elektrik panosunda çıktığını anlatan Sözen, şöyle konuştu: "İtfaiye ekipleri eğlence merkezine müdahale ettiği sırada limanın diğer tarafındaki bir restoranda da yangın başlamış. Maalesef oradaki yangın kısa sürede büyürken, 2 iş yeri tamamen kullanılmaz hale geldi. Buradaki tek teslimiz, can kaybının olmamasıdır."

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı