Gündem Haberleri

  Sicili bozuk

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yol teröristinin şirketi de sabıkalı çıktı

  Akdeniz Seyahat firması, üç yıl önce kaza rekortmeni olunca, 6 ay süreyle kapatıldı. Ancak şirket, isim değiştirerek faaliyetini sürdürdü.

  Akdenİz Seyehat'in karıştığı kazalarda Dazkırı'da 9, İzmit'te 1, Çarşamba'da 1, Burdur'da 4, Dinar'da 1 kişi yaşamını yitirmiş, Sandıklı'da da 11 kişi yaralanmıştı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı firmaya kapatma cezası uygulamıştı. Aynı firma otobüslerinin 1999 yılında yaptığı kazalarda da, Alanya'da 2, Manavgat'ta da 1 kişi yaşamını yitirmişti. Şirket gözaltındaydı.

  Değişen birşey yok

  Şirket, kapatma cezasından bir hafta sonra ‘‘Antalya Akdeniz Seyahat’’ adıyla yeni bir şirket kurarak faaliyetine devam etmişti. Yeni kurulan bu firmanın yazıhaneleri, otobüsleri, çalışanları aynıydı. Farklı olan sadece şirket adının başına eklenen ‘‘Antalya’’ olmuştu. Firma, amblemde bulunan yazı karakterlerini bile değiştirme gereği duymadı. Üstelik yolcu servisini sürdürdü.

  Üçüncü şirket hazır

  Hürriyet Akdeniz ekibinin yaptığı araştırmada, firmanın yeni kapatma cezalarına karşı tedbir olarak ‘‘Lüks Akdeniz Seyahat’’ adıyla üçüncü bir şirket kurduğu ve bu şirketi faaliyete geçecek durumda hazır olarak beklettiği ortaya çıktı. Antalya valiliği, şirketle ilgili idari soruşturma kararı aldı. Haberi 8. sayfada (DHA)

  Savcı: Kahve olayı yalan

  Akdeniz Seyehat'in otobüs şoförü Yusuf Ünal'ın, kahve fincanını almak isterken direksiyon hakimiyetini kaybettiği yolundaki iddialar, Cumhuriyet Başsavcısı Veli Çiftçi tarafından yalanlandı. Başsavcı Çiftçi şöyle dedi. ‘‘Yolculardan hiç biri kahve olayından bahsetmedi.’

  Turizmciler: Talihsiz olay

  Antalya-Alanya karayolunu kan gölüne çeviren trafik kazasında hayatlarını kaybedenlerin 19'unun Attaleia Tatil Köyü personeli olması turizmcileri yasa boğdu. AKTOB Genel Sekreteri Turgay Alp, dehşet verici kazanın turizmi olumsuz yönde etkileyeceğini tedbir alınması gerektiğini söyledi.

  Suçları bir değil

  Antalya- Alanya karayolunu cehenneme çeviren Antalya Akdeniz Seyehat Otobüs şirketi adına çalışan bu yolcu otobüsü, aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle işte böyle parçalandı. Koltuklarla birlikte insanlar yollara saçıldı. Ve sonuçta tek bir yara dahi almadan korkurç kazadan kurtulan şoför Yusuf Ünal, tutuklandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı