Gündem Haberleri

  Sıcaktan bunalan atlarını denize getirdi

  A.A
  08.08.2009 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Bodrum'da sıcaktan bunalan 2 atını denizde serinletmek isteyen kişi ve atları, zabıta ekipleri tarafından denizden çıkartıldı.

  ŞAŞIRTAN FOTOĞRAFLAR

  Hava sıcaklığının 30 dereceyi aştığı Bodrum'un Yalıkavak beldesi sahilinde güneşlenen tatilcilerin ve turistlerin şaşkın bakışları arasında, sıcaktan bunalan 2 ile birlikte denize giren Buğra Yener, çevredeki vatandaşların ihbarı ile sahile gelen zabıta ekipleri tarafından denizden çıkartıldı ve bölgeden uzaklaştırıldı.

  Atların aşırı sıcaktan bunaldığına anlatan Yener, şunları söyledi:
  “Atlarımı, serinlesinler diye denize getirdim. Bodrum'da hava sıcaklığının 40 dereceyi bulduğu oluyor. Bu sıcak günlerde Ezo ve Aykız adını verdiğim atlarımı denizde serinletiyorum. İnsanların olduğu gibi hayvanlarında denize girmeye hakkı olduğunu düşünüyorum. İnsanların sahilden çekildiği makul bir zamanda hayvanlarında denize girmesine izin verilmeli.”

  YALIKAVAK BELEDİYE BAŞKANI

  Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan ise vatandaşların yoğun olarak bulunduğu plajlarda hayvanların denize sokulmasını doğru bulmadığını söyledi.

  Hayvanlarında sıcak havalarda serinleme ihtiyacı olduğuna işaret eden Saruhan, şöyle konuştu:
  “Bazı vatandaşlarımız hayvanlarla birlikte denize girmek istemiyor, rahatsız oluyor. Bodrum Yarımadası'nda hayvanlarında rahatlıkla denize girebileceği yerler var. Bu bölgelerde serinleme ihtiyaçlarını giderebilirler. Biz belediye olarak bu konuda kesin yaptırım uygulamıyoruz ancak vatandaşlardan şikayet geldiğinde bu şikayetleri değerlendiriyoruz”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı