Gündem Haberleri

  Sıcaklıklar artacak

  hurriyet.com.tr
  17.01.2011 - 12:22 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji hurriyet.com.tr için yaptığı açıklamada önemli bir yağışın olmadığını, sıcaklığın yarından itibaren 1-3 derece artacağını söyledi. Kış mevsiminin en soğuk yaşandığı Ocak ayında 12 dereceye kadar yükselecek olan sıcaklık adeta baharı yaşatacak.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Meteoroloji açıklamasında şöyle dedi:

  "Salı günü orta ve doğu karadeniz kıyılarında, perşemde günü de orta ve Doğu Karadeniz'de yağış geçişleri olacak. Sıcaklıklar yarın Marmara'da perşembe günü de iç kesimlerde 1-3 derece artacak.  

  Sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayları görülecek."

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

  Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BUZLANMA, DON OLAYI VE SİS UYARISI

  Gece ve sabah saatlerinde yurdun iç ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ayrıca, gece ve sabah saatlerinde Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

  BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

  Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:

  İSTANBUL: Çok bulutlu ve gece saatlerine kadar aralıklı yağmurlu geçecek. Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.(9)

  ANKARA: Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis görülecek.(7)

  İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgar kıyı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (40-50 km/saat) esecek.(12)

  ANTALYA: Parçalı bulutlu.(18)

  SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı.(9)

  ERZURUM: Parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.(-2)

  DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.(9)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı