GeriGündem Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde

Türkiye’de bugün hava sıcaklığı, güney ve iç bölgelerindeHava sıcak mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre; bugün sabah saatlerinde Göller Yöresi (Isparta ve Burdur) ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile öğle saatlerinden sonra İç Ege (Denizli, Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya), İç Anadolu'nun güney ve batısı (Eskişehir, Konya, Karaman, Niğde ve Ankara), Akdeniz'in iç kesimleri (Isparta, Burdur, Osmaniye, Kahramanmaraş), Doğu Anadolu'nun doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) ile Bolu, Bilecik, Edirne, Kırıklareli, Adana ve Mersin çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye’nin iç ve doğu bölgelerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Türkiye’nin güney ve iç bölgelerinde mevsim normallerinin 3 ila 5 derece üzerinde seyredecek.

Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA

Marmara: Az bulutlu ve açık, batısı ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik, Edirne ve Kırıklareli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu ve açık, bölgenin güney ve iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Denizli, Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Akdeniz: Genellikle parçalı, iç kesimleri ile zamanla bölge geneli çok bulutlu, Göller Yöresi ile öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimleri (Isparta, Burdur, Osmaniye ve Kahramanmaraş) ile Mersin ve Adana çevreleri aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin güney ve batısı (Eskişehir, Konya, Karaman Niğde ve Ankara çevreleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Batı Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusu çok bulutlu geçecek.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, doğusu (Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van ve Hakkari) kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek. (ANKA)

(GO/BÜN)

10:27 07/07/2009


Yorumları Göster
Yorumları Gizle