Gündem Haberleri

  Sibel Kekilli ve Özpetek'e büyük ödül

  A.A
  01.05.2010 - 08:59 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en önemli bağımsız film festivallerinden Tribeca Film Festivali'nde Almanya'da yaşayan Türk asıllı oyuncu Sibel Kekilli "en iyi kadın oyuncu", Kekilli'nin başrol oynadığı "When We Leave-Die Fremde" "en iyi film" ve yönetmen Ferzan Özpetek'in "Serseri Mayınlar" filmi de "özel juri ödülünü" aldı.

  ÖDÜL GECESİNDEN FOTOĞRAFLAR

  New York'ta bu yıl 21 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde yapılan ödül gecesinde, Feo Aladağ'ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Türkçe'ye 'Yabancı' olarak çevrilen film "When We Leave-Die Fremde" en iyi film ödülüne layık görüldü. Feo Aladağ'ın eşi Türk asıllı Zuli Aladağ ile birlikte yapımcılığını da üstlendiği filmde, kocasının baskısından kaçıp Almanya'da yaşayan ailesine sığınan bir kadının dramatik hikayesi anlatılıyor.

  Filmde "Umay" karakterini canlandıran başrol oyuncusu Sibel Kekilli de festivalin "en iyi kadın oyuncu" ödülüne layık görüldü. Juri hem filmden hem de Kekilli'nin üstün performansından övgüyle söz etti. Festival komitesi filme 25 bin dolar para ödülü de verdi. Filmde Kekilli'nin yanı sıra Nizam Schiller, Derya Alabora ve Settar Tanrıöğen gibi isimlerde yer alıyor.

  KEKİLLİ'YE ÖDÜL GETİREN FİLMİN FRAGMANI

  Sibel Kekilli ve Özpeteke büyük ödül Sibel Kekilli ve Özpeteke büyük ödül 


  ÖZPETEK: "ÇOK MUTLUYUM"

  İtalya'da yaşayan yönetmen Ferzan Özpetek'in filmi "Serseri Mayınlar" da Özel Juri Ödülü'nü aldı.
  Festival jurisi filmle ilgili yaptığı açıklamada, aile dramıyla komediyi birleştiren "Serseri Mayınlar"ın konusunu sıcaklıkla, espriyle ve hoşgörüyle anlattığı, izleyicileri hem ağlattığı hem de güldürdüğü belirtildi. Juri, izleyicilere hemen güney İtalya'ya gitme hissi uyandıran filmin yönetmeni Özpetek'i ve yetenekli oyuncularını da kutladı.

  SERSERİ MAYINLAR FİLMİNİN FRAGMANI

  Özpetek, filminin ödüle layık görülmesinden dolayı çok mutlu olduğunu, festivalde yarışan bu kadar sosyal içerikli film arasında kendisinin komedi türündeki filmine ödül beklemediğini, o yüzden Özel Juri Ödülü'nü almanın çok güzel olduğunu ve sevindiğini belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı