Gündem Haberleri

  SHP'den Unakıtan hakkındaki gensoruya destek

  ANKARA (A.A)
  14.02.2006 - 12:45 | Son Güncelleme:

  SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, ”Maliye Bakanı Kemal Unakıtan için CHP tarafından TBMM'ye verilen gensoru önergesi oylamasında SHP'li 4 milletvekili kabul oyu verecek” dedi.

  Karayalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Unakıtan'ın göreve geldiği günden bu yana aldığı kararlar, yaptığı uygulamalar ve şaşırtıcı açıklamalarıyla çok değişik bir kimlik ortaya koyduğunu savundu.

  Unakıtan'ın kendisi için açılan davaların önünü yeni yasa çıkartarak kestiğini ve siyasi tarihe “kendisi için af çıkartan tek Maliye Bakanı olarak geçtiğini” iddia eden Karayalçın, şunları kaydetti:

  “Son olarak SİT alanına yaptığı villalar ile ülke kamuoyunun gündemine geldi. Medyada günlerce 'Unakıtan' soyadının tartışıldığı bir dönemin hemen ardından pastörize edilmiş 'Unakıtan' yumurtaları piyasaya sürüldü. Bu yapılan ticari bir açıkgözlülüktür. Yurttaşlarımızın haber alma ihtiyaçlarının ranta dönüştürülmesidir. Yapılan bir devlet adamının ilkeli olması tanımına tamamen ters bir davranıştır.

  Maliye Bakanı için verilen gensoru önergesi Meclis'te kabul edilmeli ve bu davranışları yurttaşlarımıza layık gören zihniyet tarih önünde hesap vermelidir. Bu nedenle, partimizin 4 milletvekili, Unakıtan gensorusunun Meclis Genel Kurul gündemine alınması için 'kabul' oyu kullanacaklardır.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı