Gündem Haberleri

  Shaya Grubu İzmir'de 25 mağaza açacak

  Hürriyet Haber
  18.10.2005 - 14:06 | Son Güncelleme:

  Dünyanın en büyük perakende gruplarından biri olan Alshaya'nın Türkiye'deki temsilcisi Shaya'nın, İzmir'de gelecek yılın sonuna kadar toplam 25 mağaza açmayı hedeflediği bildirildi.

  Shaya Genel Müdürü Işık Keçeci Aşur, Hilton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, Shaya Grubu'nun 2003 yılında Türkiye piyasasına girdiğini ve 15 markayla faaliyet gösterdiğini kaydederek, bunlara birkaç markanın daha ekleneceğini dile getirdi.

  Shaya Grubu'nun İstanbul, Ankara ve Bursa'da yaklaşık 100 mağazasının bulunduğunu ifade eden Aşur, mağazaların yüzde 90'ının İstanbul'da yer aldığını ve şirketin Türkiye'ye yönelik çok ciddi yatırımlarının bulunduğunu söyledi.
  Aşur, “2.5 senede 100 mağaza açtık. Bu seneyi 115 mağazayla bitireceğiz. Gelecek yıl İstanbul, Ankara ve İzmir'de çok ciddi bir şekilde büyüyeceğiz. Önümüzdeki 5 yıl sonunda 3 bin 500 çalışana ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu.

  İZMİR'İN YATIRIM AVANTAJI

  Önemli bir genç nüfusa sahip olan ve trendlerin takip edildiği İzmir'de ciddi bir açılım yapacaklarını ifade eden Aşur, kentte çok yetenekli bir ekiple çalışma fırsatı bulacaklarını kaydetti. Aşur, İzmir'de ilk mağazanın 23 Eylül'de Çiğli Kipa'da açıldığını belirterek, İngiliz moda piyasasının önemli bir markası olan Topshop'un da 22 Ekim'de Alsancak'ta faaliyete geçeceğini kaydetti.

  Aşur, 28 Ekim'de Çiğli Kipa'da, 2 Kasım'da Konak Pier'de, 8 Kasım'da da Alsancak'ta The Body Shop mağazalarını açacaklarını ifade ederek, “2006 yılının sonuna kadar İzmir'de toplam 25 mağaza açmayı hedefliyoruz” dedi. İzmir'deki mağazalarda 200 kişinin istihdam edileceğini belirten Işık Keçeci Aşur, Shaya'nın 15 markasına İzmir'de yer verileceğini bildirdi. Aşur, Bodrum, Shaya'nın Kuşadası ve Antalya'ya kadar olan bölgedeki çalışmalarını İzmir'den yönetmek istediklerini dile getirerek, önümüzdeki yıllarda Antalya, Adana, Gaziantep, Eskişehir ve Trabzon'da mağaza hizmeti vereceklerini anlattı.

  Aşur, Shaya'nın moda kozmetik ve gıda alanında Türkiye'de Starbucks Coffee, The Body Shop, Next, Topshop, Claire's, Faith, Miss Selfridge gibi dünyaca ünlü markaları temsil ettiğini söyledi.
  (İZMİR/A.A)
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı