Gündem Haberleri

  Shakespeare'in sonelerine müzikli yorum

  Hürriyet Haber
  26.12.2001 - 14:34 | Son Güncelleme:

  Elizabeth ve Jakoben dönemi edebiyatçılarının şiirlerini aynı dönem bestecilerinin eserleriyle biraraya getiren Soneler ve Şarkılar adlı etkinlik 8 Ocak'ta İş Sanat Kültür Merkezi'nde. İngiliz tenor Mark Padmore, Royal Shakespeare yorumcusu Josette Simon ve lavta yorumcusu Elizatebth Kenny solist olarak katılıyor.

  Soneler ve Şarkılar'da edebiyatın dahisi William Shakespeare'in yanısıra Donne ve Samuel Daniel'ın şiirleri Dowland, Campian ve John Daniel'in besteleriyle yorumlanacak.

  Tenor Mark Padmore, klarinet çalarak başladığı müzik eğitimini Cambridge King's Collega'da şan eğitimi alarak sürdürdü. Kendine özgü tekniğiyle ün kazanan sanatçı bir çok opera eserinde rol aldı.

  Josette Simon ise Royal Shakespeare Company'nin bir çok gösterisinde rol aldı. Sanatçı aralarında Evening Standart Drama Ödülü , Laurence Olivier Ödülü'nün de bulunduğu çok sayıda ödülün sahibi..

  İngiltere'nin en tanınmış lavta orumcularından biri olan Elizabeth Kenny ise Rönesans müziğinden 18'ci yüzyıla kadar uzanan geniş bir repertuara sahip.

  Konser 8 Ocak saat 19:39'da başlıyor.

  İş Sanat Kültür Merkezi
  İş Kuleleri
  4. Levent İstanbul
  Tel: 0 212 316 15 76
  Biletix Tel: 0 216 454 15 55

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı