GeriGündem Shakespeare’li dönem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Shakespeare’li dönem

Shakespeare’li dönem
refid:10216201 ilişkili resim dosyası

Saadet Partisi’nin 3. Büyük Kongresi’nde 78 yaşındaki Recai Kutan, genel başkanlık görevini 49 yaşındaki Numan Kurtulmuş’a bıraktı.

Numan Kurtulmuş İngiliz Şair William Shakespeare’in, "Ödlekler geçmiş başa, derken mertlik bozulmuş" mısralarının da yer aldığı "Vazgeçtim" adlı şiirini okuyarak liderliğe başladı. Kongreyi "Açılım ve atılım kongresi" olarak adlandıran Kurtulmuş, "Süleymaniye’deki Kürt de, Musul’daki Türkmen de, Basra’daki Şii de, Erivan’daki Ermeni de bizim, bu toprakların insanı" dedi.

Bir sürpriz yaparak Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye gelen Necmettin Erbakan, partililer tarafından yoğun sevgi gösterisiyle karşılandı. Milli Görüşçülerin, gerçekleri millete anlatmak için kollarını sıvadığını anlatan Erbakan, şunları söyledi: "Millet narkozlandı, ülkede 15 milyon işsiz var. Bunu kimse söylemiyor. İnsanlar bir tercih yapma durumunda. Bir insan ya Milli Görüşçü’dür, ya da işbirlikçidir. Bu işbirlikçiler kullanıldıklarının farkında değiller. Başkalarının türkülerini söyleyerek, onlara alet oluyorlar. Son deneme AKP’dir. Bunlar Milli Görüş gömleğini çıkardılar. IMF’ye ve uyum komisyonlarına teslim oldular. Bunun sonu felakettir."

Sık sık ’Kahrolsun İsrail’ sloganı atan aralarında çok sayıda çarşaflı kadının da bulunduğu partililer, HAMAS temsilcisine yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Saadet yemini

KONGRENİN "Şahlanış için" bir başlangıç olduğunu söyleyen Erbakan, salondakilere sağ elinin baş parmağını havaya kaldırarak, salondakilere Milli Görüş yemini ettirdi. Erbakan’ın bu yeminine, kongrede tek genel başkan adayı olan Numan Kurtulmuş ile Genel Başkan Recai Kutan da katıldı. Kongreye hükümet adına katılan, Kurtulmuş ile Kutan’ın yanında oturan Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu ise izlemekle yetindi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle