Gündem Haberleri

  Sezer vetolu kararnameler Başbakanlık’ta

  Uğur ERGAN / ANKARA
  21.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Ali Babacan, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto ettiği 5 büyükelçinin Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılıkları görevine getirilmesine ilişkin kararnameyi, üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan Başbakanlığa gönderdi.

  Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu’nun Ortadoğu’dan, Uğur Doğan’ın personel ve idari işlerden, Haydar Berk’in Amerika, Kıbrıs, Yunanistan ve Ege’den, Ünal Çeviköz’ün Orta Asya’dan ve Selim Kuneralp’in de ikili ekonomik ilişkilerden sorumlu olacağı müsteşar yardımcılıklarına ilişkin kararnamenin Başbakanlık’ta incelemesinin sürdüğü öğrenildi.

  Sezer döneminde Çankaya Köşkü ile hükümet arasında ciddi krize yol açan kararname, Başbakanlık’taki inceleme sürecinden sonra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayı için Çankaya Köşkü’ne gönderilecek. Köşk kaynakları, kararnamenin önümüzdeki hafta içinde gelmesini bekliyor.

  KÖŞK AMBARGOSU KALKTI Sezer döneminde görevlerini vekaleten yürüttükleri için Çankaya Köşkü’ne çıkamayan 5 büyükelçinin Çankaya Köşkü ambargosu da kalktı. Müsteşar yardımcılığını vekalaten yürüten Büyükelçi Sinirlioğlu, son olarak Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la Çankaya Köşkü’nde yapılan heyetlerarası görüşmelere katılmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı