Gündem Haberleri

  Sezer’e davetiye

  Turan YILMAZ - Süleyman DEMİRKAN / ANKARA Şefik DİNÇ / İSTANBUL
  14.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şahitliklerini Meclis Başkanı Toptan, Başbakan Erdoğan ve eski Meclis Başkanı Arınç’ın yapacakları Cumhurbaşkanı Gül’ün kızı Kübra ile Mehmet Sarımermer’in nikahına eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer de çağrıldı. Bugün saat 13.00’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş tarafından kıyılacak nikaha Genelkurmay Başkanı Büyükanıt ile CHP lideri Baykal da davet edildi.

  CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül’ün kızı Kübra Gül, bugün Özipek Halıcılık’ın sahibi Abdullah Sarımermer’in oğlu Mehmet Sarımermer’le İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek nikáh töreniyle evlenecek. Yaklaşık 4 bin 500 kişinin katılması beklenen nikáh sonrasında, çiftin aileleri ve yakın dostları, Kandilli’deki Adile Sultan Sarayı’nda düzenlenecek yemekte bir araya gelecek. 5 bin kişi kapasiteli İstanbul Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek nikáha eski Cumhurbaşkanları Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet Sezer, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve kuvvet komutanları, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ve Mesut Yılmaz da davet edildi. Nikáh için davetiye gönderilenler arasında CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve SP Genel Başkanvekili Recai Kutan da var.

  SALONA SON KEZ TEFTİŞ

  Abdullah Gül’ün eşi Hayrünnisa Gül ile kızı Kübra Gül, oğlu Ahmet Münir, dün damat Mehmet Sarımermer’le saat 15.45’te İstanbul Gösteri Merkezi’nde buluşarak, nikáhın yapılacağı salonu son kez gözden geçirdiler. Ses düzeninin de kontrol edildiği son teftişe, düğünü organize eden Erol Olçak da katıldı. Düğünün ayrıntıları da belli oldu. Salonun kapılarının 12.30’da açılması bekleniyor. Nikahı 13.00’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıyacak. Meclis Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Tayyip Erdoğan, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç çiftin şahitliklerini yapacak. Davetlilerin girişi için kırmızı ve mavi tünel giriş kapıları hazırlandı. Düğünün renkleri ise davetiyedeki gibi beyaz ve gümüş. Zemin ise tamamen mavi şeffaf camla kaplandı. Gelin ve damat da sahneye cam merdivenlerden yürüyerek gelecek.

  YEMEKTE TEK BAKAN VAR

  Nikáh töreninin ardından da Adile Sultan Yalısı’nda, yakın aile üyelerinden oluşan 200 kişiye yemek verilecek. Yemeğe kabineden sadece Gül ailesi ile akrabalık ilişkisi bulunduğundan İçişleri Bakanı Beşir Atalay katılacak. Atalay’ın kızı ile Cumhurbaşkanı Gül’ün dayısı Ahmet Satoğlu’nun oğlunun evli olduğu öğrenildi. /images/100/0x0/55eb64fdf018fbb8f8be5289

  Gelinliği Olgunlaşma Enstitüsü’nden

  Kübra Gül’ün gelinliği Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nde hazırlandı. Davetlilere nikáh şekeri yerine Kayseri’de oluşturulan hatıra ormanında adlarına dikilen ağacın sertifikası verilecek. Nikáhta, çift için bestelenen ve sır gibi saklanan bir parça çalınacak. .

  Düğün bugün

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eşi Hayrünnisa Gül, oğlu Ahmet Gül ve kızı Kübra Gül önceki gece özel GAP uçağıyla 22.15’te İstanbul’a geldiler. Dün salonu teftişe giden Hayrünnisa Gül ile çocukları kaldıkları Conrad Otel’den ayrı ayrı otomobillerle ayrıldılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı