Gündem Haberleri

  Sezer devlet zirvesini kabul etti

  Hürriyet Haber
  17.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Çankaya Köşküïndeki ilk gününde TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut, Başbakan Bülent Ecevit ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nu kabul etti.

  Akbulut, Ecevit ve Kıvrıkoğlu, Sezer'i tebrik ettiler. Sezer, saat 10.30'da kabul ettiği TBMM Başkanı Akbulut'u, makam odasının kapısında karşıladı. Birbirlerini öpen Sezer ve Akbulut, basın mensuplarına el sıkışarak poz verdiler. Sezer, ``Hayırlı olsun'' temennisine ``Türkiye için nasıl hayırlı olacaksa öyle olsun'' karşılığını verdi.

  Sezer, Akbulut ile yaklaşık yarım saat süren görüşmesinin ardından, Başbakan Bülent Ecevit'i kabul etti. Cumhurbaşkanı, Başbakan'ı da kapıda karşıladı. Birlikte basın mensuplarına poz verirken Ecevit, yeni Cumhurbaşkanı'nı kutladı. Sezer, son olarak saat 11.00'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nu kabul etti.

  Basın mensupları sayıca fazla oldukları için iki grup halinde makam odasına alındı.Sezer, kabullerinde ikinci grup için de konuklarıyla tekrar el sıkışarak poz verdi. Kabuller, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı