GeriGündem Sezer’den vekil yönetici uyarısı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezer’den vekil yönetici uyarısı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Başbakan Tayyip Erdoğan’a kamuda son dönem yaygınlaşan ‘vekil’ yöneticiler başta olmak üzere hükümet uygulamalarıyla ilgili rahatsızlık duyduğu konularda uyarılarda bulundu.

AKP kulislerine sızan bilgilere göre, kabine revizyonu için Köşk’e çıkan Erdoğan’a, Sezer, Enerji Bakanlığı’ndaki operasyonlardan yola çıkarak kamudaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili kaygılarını aktardı. Sezer yolsuzluklarla etkin ve kararlı bir biçimde mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı. Sezer, yine son ‘Enerji Operasyonu’nda tutuklanan EÜAŞ Genel Müdür Vekili Önder Piyade örneğinden yola çıkarak, kamuda son dönem yaygınlaşan ‘vekil’ yöneticiler uygulamasından duyduğu rahatsızlığı da iletti.

Kulislere göre, Erdoğan da, yolsuzluklarla mücadele konusunda kararlı olduklarını belirterek, hükümet olarak bu konuda ‘sıfır tölerans’ ilkesiyle hareket ettiklerini söyledi. Erdoğan, kendilerince göreve getirilip getirilmediğine bakılmaksızın yolsuzlukla suçlananların üzerine, ucu nereye ulaşırsa ulaşsın gitmeye kararlı olduklarını da aktardı.

Görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Sezer, AB ile müzakereleri yürütecek ‘Başmüzakereci’nin belirlenmesi konusunda geç kalınmamasına ilişkin görüşlerini de Erdoğan’a iletti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle