Gündem Haberleri

  Sezer 5+5'e karşı

  ANKA
  19.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhurbaşkanını 5 artı 5 yöntemi yerine bir kez görev yapmasının daha doğru olacağını söyledi. Sezer, Cumhurbaşkanı adayının da “Cumhuriyetin temel değerleri ve Atatürk ilkelerine” bağlı olması gerektiğini vurguladı.

  Cumhurbaşkanı Sezer, Çankaya Köşkü’nde Divriği Kültür Vakfı Başkanı Arif Ali Atay ve beraberindeki heyeti kabul etti.

  ANKA’nın edindiği bilgiye göre, görüşmede Cumhurbaşkanlığı seçimi ve genel seçimler gündeme geldi.

  Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Cumhurbaşkanın 5+5 formülü yerine bir kez seçilebilmesinin daha doğru olduğunu bildirirken, Cumhurbaşkanı adayının “Cumhuriyetin temel değerleri ve Atatürk ilkelerine bağlı” olması gerektiğine işaret etti. Sezer, 22 Temmuz seçimlerinde ise Türkiye’nin geleceği için iyi bir sonuç dilediğini ifade etti.

  Divriği Kültür Vakfı Başkanı Arif Ali Atay ise görüşmeye ilişkin ANKA’ya yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

  “Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhuriyete bağlılığımızdan ötürü bize teşekkürlerini iletti. Kendisi, 2 bin 619 gündür makamda bizim gururumuz. Son derece yalın, doğal, bunun yanı sıra samimi güleryüzlü bir incelikle karşıladı ve sohbet etti bizimle. Kültürel ve sosyal etkinliklerimizi takip ettiğini, bulunduğu görevden dolayı katılamadığını anlattı. Sayın Cumhurbaşkanımızı 1957’den beri yapılan ve bu yıl 9 Eylül’de 50’ncisini yapacağımız Divriği Pilav Günü’ne davet ettik.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı