Gündem Haberleri

  Sezen Aksu'nun oğluna 2 ay hapis cezası

  A.A
  28.02.2006 - 17:03 | Son Güncelleme:

  Sanatçı Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can Özer, karıştığı trafik kazasına ilişkin yargılandığı davada, 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Özer'in hapis cezası, paraya çevrildi.

  İstanbul 10. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar Mithat Can Özer ile Arife Eraslan katılmadı.
  Kararı açıklayan hakim, Mithat Can Özer'i, lehine olan eski TCK'nın 459. maddesinin 2. fıkrası uyarınca 3 ay hapis ve 343 YTL adli para cezasına çarptırdı.

  Sanığın mahkemede izlenen tutum ve davranışlarını lehine indirim sebebi olarak kabul eden hakim, Özer'in cezasını 2 ay 15 gün hapis ve 285 YTL adli para cezasına indirdi.

  Özer hakkındaki hapis cezasını 675 YTL adli para cezasına çeviren hakim, sanığın toplam 960 YTL olan adli para cezasını 4 eşit taksitte ödemesini hükme bağladı.

  Özer'e verilen para cezasının ertelenmesine yer olmadığına karar veren hakim, diğer sanık Arife Eraslan'ın ise olayda kusursuz olduğu gerekçesiyle beraatine hükmetti.

  İDDİANAME

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Beşiktaş Etiler Ahular Sokak ile Etiler Sokağı kavşağında 1 Temmuz 2003 tarihinde Mithan Can Özer'in kullandığı 34 VV 810 plakalı otomobil ile Arife Eraslan yönetimindeki 34 YK 7244 plakalı aracın çarpıştığı belirtiliyordu. Eraslan'ın aracında yolcu olarak bulunan müşteki Tuncay Kökten'in 45 gün rapor alacak şekilde yaralandığı kaydedilen iddianamede, sanıkların “tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu yaralanmaya neden olmak” suçundan cezalandırılmaları isteniyordu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı