Gündem Haberleri

  Şeytanın bile aklına gelmez

  Hüseyin TÜCCAR- Selahattin BUDAKOĞLU/BURSA, (DHA)
  11.10.2008 - 15:30 | Son Güncelleme:

  Siz siz olun kuyumcu kasanızı duvara bitişik yaptırmayın. Başınıza bu da gelebilir...

  KUYUMCU BU HALDE BULUNDU

  BURSA’da, yandaki manavın duvarını delerek, kuyumcu dükkanının duvara dayalı kasasının arkasını oksijen tüpüyle açan kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, içindeki 170 bin YTL değerindeki 5 kilo altın ve 3 bin YTL'yi alıp kaçtı.

  Polis, güvenlik kamerası ve alarmı da devre dışı bırakan hırsızların yakalanması için araştırma başlattı.

  Merkez Yıldırım İlçesi Yavuz Selim Mahallesi Yavuzay Sokak’taki Yusuf Altın’a ait kuyumcu dükkanının arkasındaki mermer atölyesinin duvarını kırarak içeri giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, buradan yine duvarını kırarak girdikleri manav dükkanına geçti. Manavın bitişiğindeki kuyumcu dükkanının, kasanın dayandığı duvarını kıran hırsız ya da hırsızlar, kasanın arkasını oksijen tüpü ve muşta ile kırıp içindeki toplam 170 bin YTL değerindeki 2 kilo 500 gram bilezik, 50 kelepçeli bilezik, 50 künye ve 3 bin TL'yi alıp kaçtı.

  Hırsızlık olayı sabah işyerine gelen kuyumcu Yusuf Altın’ın vitrine dizmek için altınları çıkarmak üzere kasayı açmasıyla ortaya çıktı. Kasanın arkasının delindiğini içindeki altınlar ve paranın ise yerinde olmadığını gören Altın polise haber verdi. Hırsızların güvenlik kamerası ve alarmı da devre dışı bıraktıkları belirlendi. Olay yerine gelen polis, manavda bırakılan simit poşeti ve ayran bardağı ile oksijen kaynağından parmak izi aldı.

  Çalınan altınların sigortalı olmadığı belirtilirken, hırsızlık olayıyla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı