Gündem Haberleri

  Sevgiliye şok rapor

  Hürriyet Haber
  11.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Reklamcı sevgilisinin evinde pencereden düşerek ölen mühendis gencin kanında alkole rastlanmadı. Cinayet iddiaları güçleniyor.

  Nişantaşı'nda 3 yıldır birlikte olduğu, sevgilisi S.E'nin evinin penceresinden düşerek ölen Metalurji Mühendisi ZM.B.'ın kan örneklerinde alkole rastlanmadı. B.'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla 24-30 yıl hapis istemiyle yargılanan reklamcı E., ‘‘Z. olay akşamı sarhoştu’’ demişti. Öte yandan oğlunun öldürüldüğünü öne süren baba H.B., olayı intihar gibi yansıtıp delilleri kararttığını iddia ettiği Şişli Karakol Amiri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tutuksuz yargılanmasına karar verilen sanık S.E., ilk duruşmada olayın kaza olduğunu iddia etti. 3 yıldır birlikte yaşadığı B.'nin son zamanlarda işsiz kaldığını belirten E. şunları söyledi:

  İfadedeki olay gecesi

  ‘‘Öldüğü gece bana geldi. Muhabbet ettik. İçkiliydi. Yanında içki getirdi. Pencerenin kenarına yaslanmıştı. O gün biraz rahatsızdım. Ben içmedim. Yatacağımı söyleyip kalktım. Sol ayağını pencereden dışarı attı. ‘Ne yapıyorsun' dedim. Bu sırada alkolün etkisiyle dengesini kaybedip boşluğa devrildi. Panjurun demirini tutunca elinden yakaladım. Bağırarak yardım istedim. Yardıma gelen komşular kapıyı kırıp girmek istediler, başaramadılar. Elimden boşluğa kaydı.’’

  Üçüncü kişi iddiası

  Öte yandan Adli Tıp Kurumu’nun raporu mahkemeye ulaştı. Kaza dediği olay nedeniyle yargılanmaktan kurtulamayan E., ikinci şoku bu raporla yaşadı. Raporda sanık sevgilinin iddialarının aksine B. için ‘Kanında alkol ya da uyuşturucuya rastlanmamıştır’ denildi. Rapor davaya yeni bir boyut getirirken müdahil baba H.B. da oğlunun öldürüldüğü iddiasını tekrar ederek ‘‘Olay gecesi dairede üçüncü bir kişinin olduğuna inanıyorum. Çünkü polis tutanağında daire denilen yer dubleks ve üst kat penceresi çatıya açılıyor’’ dedi. B., olay yerinde bulunan ve ortadan kaybolan protez dişin üçüncü bir kişiye ait olabileceğini öne sürdü.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı