Gündem Haberleri

  Sevgilisinden kaçıp polise sığındı

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  19.01.2011 - 12:56 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde evlenme hazırlığı yaptığı veteriner sevgilisi 42 yaşındaki R.Ö.’nün kendisini ve 2 çocuğunu dövdüğünü iddia eden 37 yaşındaki B.T. adlı kadın, polise sığındı. Ağlayarak güçlükle konuşan B.T., R.Ö.’nün kendisini ’tanrı’ olarak gördüğünü, çiftliğinde timsah ve yılan gibi hayvanlar beslediğini anlatırken, "Ne olur bu kabus gibi adam için acil önlem alınsın" dedi.

  Özel bir şirkette yatırım danışmanı olarak çalışan B.T., yaklaşık 3 ay önce kızı 13 yaşındaki S.T. ve oğlu 14 yaşındaki T.T.’yi de yanına alarak, evlenme hazırlığı yaptığı sevgilisi R.Ö.’nün Kumbahçe Mahallesi’ndeki evine taşındı. B.T. geçen perşembe günü yaşanan tartışmanın ardından R.Ö.’nün kendisini ve çocuklarına şiddet uyguladığı iddiasıyla polise sığındı. Bodrum’da bir veteriner kliniği işleten R.Ö. hakkında savcılığa da suç duyurusunda bulunan B.T., avukatının bürosunda DHA muhabirine konuştu. Hıçkırarak ağlayan B.T., "Ne olur bu kabus gibi adam için acil önlem alınsın" dedi. R.Ö.’nün ilk tanıştıklarında çok kibar ve anlaşıylı bir insan olduğunu, evlenmeye karar verdiklerini ancak sonrasında garip davranışlarının kendisini ürküttüğünü aktaran B.T., şunları anlattı:

  "Bana, ’Sana aşığım, hayatımı kurtardın’ diyordu. Ben de inanmıştım. Mayıs ayında evlenmeyi düşünüyorduk. Ancak gün geçtikçe, psikolojimin bozuk olduğunu, tedavi görmem ve ilaç kullanmam gerektiğini söylemeye başladı. Evin içerisinde silah ve kılıçlarla geziyordu. Yatağımızın altına kılıç koyuyordu. Çiftliğinde timsah ve yılan gibi garip hayvanlar besliyordu. 14 yaşındaki kızımın adet görüp görmediğini, bakire olup olmadığını soruyordu. ’Ben tanrının kendisiyim’ diyordu. Mısır’daki ölüm tanrısı Adonis’in adını koyduğu pitbull cinsi köpeğini de tanrı olarak görüyordu. Beni ölümle tehdit edip ardından ayaklarıma kapanarak öpüyordu. ’Seni it gibi seviyorum, ölüyorum’ diyordu. Psikolojik durumunun bozuk olduğunu anlayınca ondan ayrılmak istedim."

  B.T., ayrılmaması konusunda R.Ö.’nün kendisini tehdit ettiğini savunarak, "Beni ve çocuklarımı dövdü. ’Yaşadıklarımızı kimseye anlatmayacaksınız, anlatırsanız hepinizi bu bahçeye, toprağa gömerim, kimsenin ruhu duymaz’ dedi. Ben de çocuklarımla birlikte polise sığındım. Bu kişi, 2- 3 yıl önce bir iftiraya uğrayıp taciz, şantaj, tecavüz ve evinde çocuk pornosu bulundurma suçlarından yargılandığını, 45 gün cezaevinde yattığını, ancak suçsuz olduğu için beraat ettiğini anlatmıştı. Şimdi bu iddiaların doğru olduğunu düşünüyorum. Hayatımı kurtardığıma seviniyorum. Evin içerisinde soyunurken, duş alırken ya da yatakta görüntülerimin çekildiğini de sanıyorum. Bu kişiden bu da beklenir. En ağır şekilde cezalandırılmasını ve başka kadınların canlarını yakmaması için önlem alınmasın istiyorum" diye konuştu.

  "PARA SIZDIRMAK İSTEDİ"

  Şikayet üzerine gözaltına alınıp Emniyet ve savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan R.Ö. ise rahat hareketleriyle dikkati çekti. R.Ö., "İki yıl önce yine bir kadın ile yaşanan bir olay vardı, orada da iftiraya uğradım. Meslek olarak prestij kaybına uğradım. Bu kez de birlikte olduğum kişi iki yıl önce yaşadığım ve medyaya yansıyan haberleri kullanarak benden para sızdırmak istedi. İddiaların tamamı asılsız ve iftiradır. Gerekli açıklamaları savcılığa verdik, şahıs hakkında suç duyurusunda bulunduk. Konu ile ilgili tanık olan üç kişinin dinlenmesini istedik. Konu yargıya intikal ettiği için daha fazla açıklama yapmak istemiyoruz" diye konuştu.

  ÖNCEKİ OLAYLARI

  13 Temmuz 2008 tarihinde de R.Ö.’nün yanında çalışan 26 yaşındaki Z.T. adlı kadını sevişmeye zorladığı, ardından görüntülerini çekip kendisiyle evlenmesi için şantaj yaptığı iddia edilmişti. Polis, Z.T.’nin şikayeti üzerine R.Ö.’nün evine baskın yapmıştı. Aramada, R.Ö. ile Z.T.’nin sevişme görüntülerinin yer aldığı CD’ler ele geçirilmişti. Görüntüleri birlikte çektiklerini öne sürmesine rağmen R.Ö. tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı