Gündem Haberleri

  ‘Sevgilimin başından çorba yapıp evsizlere dağıttım’

  Hürriyet Haber
  21.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Televizyonda izleyiciyi dehşete düşüren itiraf

  ABD, bir televizyon programındaki çılgın itiraflardan şok oldu. Kendisini ‘‘Marijuana Tanrısı’’ ilan eden, deli bir çömlek satıcısı, genç ve güzel sevgilisini kazara öldürdükten sonra parçaladığını, dağıttığını açıkladı.

  Court TV, canlı, gerçek hayat hikayeleri yayınında yeni bir dönemi başlattı ve davalardaki tüyler ürpertici ifadeleri ekrana taşıdı. Geçen 10 Eylül'de en bomba itiraf Daniel Rakowitz'den geldi. The National Enquirer Gazetesi de olaya geniş yer verdi. Gazeteye göre, Manhattan'daki pislikten geçilmeyen bir daireye giren bir ziyaretçi gözlerine inanamadı. Ateşteki koca bir tencerede arkadaşının başı kaynatılıyordu. Birkaç hafta içinde New York polisi, kucağında bir tavukla sokaklarda gezinen, sevgilisinden kesik baş çorbası yaptığından övgüyle söz eden, uzun saçlı, hırpani kılıklı Daniel Rakowitz'i tutukladı.

  1989'da tanıştıklarında Rakowitz 28 yaşındaydı. Dans öğrencisi, striptizci 26 yaşındaki, kumral İsviçreli Monika Beerle ise 26 yaşındaydı. Texaslı Rakowitz genç kadını marijuana içmeye davet etti. Kalacak yeri olmayan Monika sonunda Rakowitz'in dairesine yerleşti. Evsizlerle yakın dost olan genç adam bir gün kira kontratını kaybetti. Monika kendi adına kontrat hazırlattı ve Rakowitz'in derhal evi terketmesini, aksi halde evden attıracağını söyledi.

  Hitler hayranı olan, Satanistler tarafından önder ilan edildiğini söyleyen Rakowitz ev yüzünden kavgaları sırasında Monika'yı çimdikledi ve vurdu. Boynuna gelen darbeden birkaç dakikada can verdi. Dışarı çıkan Rakowitz iki saat sonra döndüğünde Monika'nın cansız bedeniyle karşılaşınca çok korktu. Ve genç kadının cesedini parçalayıp, başından da çorba yaptı. Çorbadan bir kaşık alan bir evsizin gördüğünden midesi bulandı. Çorbada Monika'nın parmağı vardı!

  Mahkemede savcının üzerine işeme tehditleri savuran, ‘‘High Times’’ dergisini gösteren ve Tanrı'nın elçisi olduğu iddiasındaki Rakowitz, akıl hastanesine götürülürken jüriye şöyle sesleniyordu: ‘‘Umarım bir gün bir eklemi birlikte ayırırız!’’

  Program yayından kaldırıldı

  DEHŞET verici itirafların yer aldığı program, aldığı tepkiler üzerine yayından kaldırıldı. Court TV tarafından yayınlanan ‘‘İtiraflar’’ adlı programın, özellikle şiddet kurbanı ailelerden olumsuz tepki aldığı bildirildi. Programın ilk bölümü 10 Eylül'de yayınlanmış, eleştirmenler televizyon kanalını kaliteyi sansasyona feda etmekle suçlamışlardı. Court TV'nin Genel Yönetmeni Henry Schleiff, ''Asıl hatamız, bazı izleyicilerin yaralarını yeniden kanatmış olmamız'' dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı