GeriGündem Seval’in katili tüm ‘iyiliğiyle’ aramızda
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seval’in katili tüm ‘iyiliğiyle’ aramızda

Seval’in katili tüm ‘iyiliğiyle’ aramızda
refid:14562983 ilişkili resim dosyası

İzmir’de Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, bundan tam 14 yıl önce aşkına karşılık bulamadığı sınıf arkadaşı Seval Erdoğan’ı öldüren ve “Cezai ehliyeti yok” raporu verilen Şefik Dağaçar, iyileşti.

Dağaçar’ın hastaneden taburcu olduktan sonra düzenli olarak altı ayda bir yapılan sağlık kontrollerini aksatmadığı anlaşıldı. En son geçen şubatta adliyeye gelip İnfaz Masası’ndan hastaneye gitmek için belge alan Dağaçar, bu yıl ağustos ayında son kez rapor alacak. Ancak bir önceki rapora göre, Dağaçar tamamen iyileşti. Şefik Dağaçar (39), 1996’da, aynı okulun 3’üncü sınıf öğrencisi Seval Erdoğan’ı (19), dekanın odasında tabancayla 3 el ateş ederek öldürmüştü.

6 ayda bir kontrol

Seval’in katili tüm ‘iyiliğiyle’ aramızda


İdam istemiyle yargılanan Dağaçar, İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Dağaçar, Adli Tıp Kurumu’ndan gelen “Cezai ehliyeti yoktur” raporuyla Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde bir yıl gözlem altında tutulup, 10 yıl önce serbest bırakıldı. Dağaçar’ın altı ayda bir sağlık kontrolünün yapılması karara bağlanmıştı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle