GeriGündem Sessiz bir çığlık
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sessiz bir çığlık

Sessiz bir çığlık
refid:18817304 ilişkili resim dosyası

Hüzün Yücel'in kadına yönelik şiddeti konu alan 'Yasaklı Apartman' romanından esinlenen 'Sessiz Çığlık' filminin tanıtımı yapıldı

Kapalı kapılar ardında yaşanan kadına yönelik şiddetin acımasız gerçeğini gözler önüne seren “Sessiz Çığlık” filminin tanıtımı önceki gece yapıldı. Proje aşamasında olan film gazeteci ve yazar Hüzün Yücel’in “Yasaklı Apartman” adlı romanından esinleniyor.

Filmin geliri 'Kadın Sığınma Evi'ne

İşadamı Eyüp Altun’un sponsor olduğu “Yasaklı Apartman” romanı ile “Sustum” adlı şiir kitabı Çiviyazıları Yayınevi’nden çıktı. Tanıtımın yapıldığı gece romanın hikayesinden etkilendiğini söyleyen ve filmin senaryosunu yazan Mihriban Çumralı filmden çok şey beklediklerini ifade etti. Yücel'in romanından yola çıkılarak çekilecek “Sessiz Çığlık” filminin gelirinin bir kısmı 'Kadın Sığınma Evi'ne bağışlanacak.

Türk ve Gürtuna da destek verdi

Filmin ve kitabın tanıtımı Beyoğlu’ndaki Botanik Teras’da yapılan gecenin organizatörlüğünü Eylül Unat yaparken, etkinliğin sunuculuğunu Eylül Ebru Sivrican ile Murat Dada üstlendi. Geceye sürpriz isimler de destek verdi. Sanatçıların yoğun olduğu gecede Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk, Turkuaz Hareketi Lideri Ali Müfit Gürtuna’nın yanı sıra Türkiye İş Kadınları Derneği Başkanı (TİKAD) Nilüfer Bulut, Pars Yapım'ın sahibi Bülent Sarıdiken, Yazar Nazan Şara Satana, Psikolog Alanur Özalp, Kadın Haklarını Koruma Derneği 2. Başkanı Necmiye Özkul, Yaşam Hastanesi Reklam Müdürü Onur Özkahraman, Çiviyazıları Yayınevi Sahibi Özcan Sapan da katıldı. Gecede Gülbin Vardar, Vahdet Güney, Şafak Sönmez, Sema Tunç ve çok sayıda sanatçı dostu da Hüzün Yücel’e şarkılarıyla destek verirken, Meral Konrat ve Ayşe Kadlan da etkinliğe katılan isimler arasındaydı.

Öte yandan gecede, Ercan Yenigül’ün tiyatro sanatçıları ile hazırladığı oyun, kadına şiddete dikkat çekti. Mini gösterisinin ardından sinema oyuncusu Ayfer Çalgıcı’ya Corci’nin yaptığı darp makyajı da büyük ilgi gördü. Etkinlikte Corci Mask Mace-Up Akedemi’yi Corci’nin asistanları Murat Duraklı, Hüseyin Akgül ve Sibel Kurtuluş temsil etti.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle