Gündem Haberleri

  Şerzan Kurt'un beyin ölümü gerçekleşti

  Turaç TOP- Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  19.05.2010 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Muğla Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrencilerin karıştığı olaylarda omuzundan kurşunla yaralanan 21 yaşındaki Şerzan Kurt'un beyin ölümü gerçekleşti. Acılı baba Ömer Kurt, teklif gelmeden oğlunun organlarını bağışladığını söyledi.

  MUĞLA'DAKİ KAVGADAN FOTOĞRAFLAR

  Muğla Üniversitesi'nde bir kız öğrenciye laf atma tartışmasıyla 11 Mayıs gecesi başlayan olaylar kontrolden çıkmış, karşıt görüşlü öğrenciler birbirine girmişti. Olaylar 12 Mayıs sabaha kadar devam etmiş, işyerlerinin camları kırılmış, çevre illerden gelen polis ekiplerinin yardımıyla olayların önüne güçlükle geçilmişti. Ancak 12 Mayıs sabaha karşı olaylar sırasında Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü İkinci sınıf öğrencisi Şerzan Kurt (21) kurşunla omuzundan vurularak yaralanmıştı. Kurşunun omuriliğine zarar verdiği Kurt aynı gün helikopterle Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Doktorların tüm çabasına rağmen bugün Şerzan Kurt'un beyin ölümü gerçekleşti.

  Organları bağışlandı

  Hastane önünde gelecek haberi bekleyen Batman'da sınıf öğretmeni olan baba Ömer ve anne Necla Kurt acı haberi alınca yıkıldı. Baba Kurt, “Oğlumun bir saat önce beyin ölümü gerçekleştiği bildirildi. Hastanenin teklifi olmadan hemen organ naklini kabul ettim. Ben onun mezuniyeti için bu topraklara gelecektim. Ancak şimdi cenazesi için geldim” dedi.

  Bir polis tutuklanmıştı

  Muğla'daki öğrenci olaylarında 80'den fazla kişi gözaltına alınmış bunlardan 6'sı da tutuklanmıştı.

  Muğla Valiliği ve polisi uzun süre Kurt'u yaralayan kurşunun polis tabancasından çıkmadığını öne sürmüş ancak 17 Mayıs'ta Güvenlik Şube'de görevli 43 yaşındaki polis memuru G.S. bu olayla ilgili tutuklanmıştı.


  Kurt'un arkadaşlarından oturma eylemi

  Şerzan Kurt´un arkadaşları, polis tarafından trafiğe kapatılan yolda oturma eylemi yaptı. Bahçedeki açıklamaların ardından toplu olarak yürüyüşe geçen, Kürtçe ve Türkçe sloganlar atan yaklaşık 300 kişilik grup, polis tarafından trafiğe kapatılan hastane önündeki yolda oturma eylemi yaptı. Polisin müdahale etmediği eylemci öğrencilerden bazıları, tekrar hastane bahçesine dönerken, bazıları da ayrıldı. Polisin ve Kurt´un ailesi ile arkadaşlarının, hastane bahçesindeki bekleyişinin devam ettiği gözlendi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı