Gündem Haberleri

  Servisteki patlamada yaralanan 6 öğrencinin tedavisi sürüyor

  Esra ÜLKAR
  02.05.2017 - 23:42 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL’da Okan Üniversitesi öğrencilerini taşıyan serviste 26 Nisan’da meydana gelen patlamada yaralanan 6 kişinin tedavisine devam ediliyor. Okan Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Dr. İsmail İlhan Günay, öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğunu, tedavilerinin ise devam ettiğini belirtti.

  Henüz taburcu olan öğrencinin bulunmadığını ifade eden Başhekim Dr. Günay, Hürriyet’e şunları söyledi:

  “6 öğrencinin tedavisi ortopedi kısmında devam ediyor. Taburcu edilen hasta yok. Sağlık durumları iyi. Bunların içerisinde belki yeniden müdahale gerekecek olanlar olabilir ama genel olarak ilk travmanın ölçüleri büyük oranda giderilmiş, gerekli ameliyatları yapılmış durumda. Bacaklarından, ellerinden yaralananlar var. Göz yaralanması bulunuyor. Patlamadan dolayı kulaklarından etkilenmiş olanlar mevcut. Tedavileri bir süre daha devam edecek. Çocukların serviste oturdukları yere göre yaralanmaları farklı. Kuvvetli yaralanmaları olan çocuklar var aralarında. Belki bir daha ameliyat gerekenler olabilir, ortopedist doktorlarımız karar verecekler. Ama hepsi destekle kalkıp hareket edebilir durumda”

  TEM Otoyolu bağlantı yolunda seyir halindeki servis minibüsünde meydana gelen patlamaya el yapımı bombanın neden olduğu belirlenmişti. 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı