Gündem Haberleri

  Serviste unutulan çocuk toprağa verildi

  Hürriyet Haber
  16.07.2001 - 11:55 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde kreşin servis minibüsünde unutulan 4 yaşındaki Ömer Faruk Aydemir'in cenazesi, Bolu'nun Mengen İlçesi'nin Akören Köyü'nde toprağa verildi.

  Manavgat'tan Mengen'e getirilen Küçük Aydemir'e, ailesinin Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı başvuru üzerine, İstanbul'a götürülerek Adli Tıp'ta otopsi yaptırıldı. Ömer Faruk'un cenazesi daha sonra tekrar Mengen'e getirilerek, Akören Köyü'nde dün, akşam namazını müteakip defnedildi.

  Kreş servisinde unutulduğu için hayatını kaybeden küçük çocuğun babası Fahri Aydemir, olayı şöyle anlattı:

  ''Her gün olduğu gibi o gün de sabah çocuğumuzu servis arabasına teslim ettik. Bize saat 16:00'da haber geldi ve çocuğumuzu hastanenin morgunda bulduk. Bize hastaneden verilen ölüm raporunda güneş çarpması ve su kaybı yazıyordu. Karşımızda hiçbir sorumlu ve muhatap göremedik. Benden ailelere tavsiye olsun, servis şoförlerini, öğretmenleri ve görevlileri takip etsinler iyi seçsinler.'' Ömer Faruk Aydemir'in dayısı Metin Yavuz ise cenaze Mengen'e geldiğinde Cumhuriyet Savcılığı'ndan Adli Tıp'a gönderilmesini istediklerini belirterek, şöyle konuştu:

  ''Ben de Mengen'de çalışıyorum. Bize de haber geldi. Çocuğumuzu morgta bulduk. Kreş sahipleri saat 09:00'da çocuğu arabada bulduklarını söylüyorlar. Bu kadar kısa sürede fark edildiyse bize niye geç haber verdiler?''

  Olayın örtbas edilmek istendiğini söyleyen Yavuz, Manavgat'taki ölüm raporundan ayrı olarak İstanbul'da adli tıpta otopsi yaptırdıklarını belirtti.

  Gerçeğin ortaya çıkmasını sorumluların cezasını çekmelerini isteyen Yavuz, ''başka canlar yanmasın'' dedi.

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı