Gündem Haberleri

  Servis şoförünün oğlu da kazada öldü

  Hürriyet Haber
  16.04.2004 - 12:44 | Son Güncelleme:

  Ankara'nın Polatlı ilçesine bağlı Temelli beldesinde trenin hemzemin geçitte öğrenci servisine çarpması sonucu meydana gelen, 7 kişinin öldüğü trafik kazasında yaralı sayısının 8 olduğu belirlendi. Gülümser Bilici adlı öğrenci de kazada yaralandı.

  Bu arada ölen 7 öğrenci arasında, servis minibüsünün şoförü İzzet Güler'in oğlu Mehmet Güler de bulunuyor. Kazada ölen öğrencilerden Halime Güler'in ise şoför İzzet Güler'in amcasının torunu olduğu öğrenildi.
    
  Son belirlemelere göre, kazada, 06 AD 3306 plakalı servis aracındabulunan öğrencilerden Hüsamettin ve Yalçın Koç, Mehmet Güler, Ahmet Selim, Hüseyin Uçar, Lokman Demirel ve İbrahim Aktaş ölürken, Emine Yazıcı, Mesudiye Yiğiter, Menekşe Uçar, Dilek Demir, Emel Arıkan, Halime Güler, Gülümser Bilici adlı öğrenciler ile sürücü İzzet Güler yaralandı. 
    
  Yaralılar Polatlı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, ağır yaralı olan servis minibüsünün sürücüsü İzzet Güler'in hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Ankara'ya sevk edildiği öğrenildi.
    
  Bu arada, servis minibüsüne çarpan 1128 Sefer Sayılı İzmir Mavi Ekspresi'nin makinisti Adem Kaplan, jandarma tarafından gözaltına alındı.  Polatlı Kaymakamı Muammer Aksoy, olay yerinde yaptığı açıklamada, servis şoförünün hemzemin geçitten karşıya geçerken tedbirsizlik yaptığının belirlendiğini söyledi.
    
  Aksoy, ''Ayrıntılar tahkikattan sonra anlaşılacak. Mutlaka bir tedbirsizlik ve acelecilik var. Geçitin her iki tarafı da açık bir görüş alanına sahip. Aldığımız bilgilere göre minibüs geçite yaklaşırken geçitin karşısında bulunan bir kamyon tarafından selektörle uyarılmış. Ama buna rağmen geçmeye çalışmış'' diye konuştu.
         
  KAZANIN TANIĞI ÖĞRENCİ
     
  Kazanın görgü tanıklarından Temelli Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Yakup Akbulut, AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, kendisinin de Ücret Köyü'nden öğrenci taşıyan diğer servis minibüsündebulunduğunu söyledi.
    
  Kazayı gördüklerinde, ''şoka girdiklerini'' anlatan Akbulut, hemenyardıma gittiklerini ve jandarmaya haber verdiklerini anlattı.  Her sabah Ücret Köyü'nden yaklaşık 20 kilometrelik mesafe katederek okula geldiklerini belirten Akbulut, şöyle devam etti:
    
  ''Öğrenci servislerinden ilki okula yaklaşık 50 metre mesafedeki hemzemin geçitten geçtikten sonra çok güçlü bir çarpışma sesi duyduk. Arkamıza dönüp baktığımızda trenin minibüse çarptığını gördük. Kaza yerine gittiğimizde öğrencilerin çoğunun yaralı olduğunu gördük.
    
  Hemzemin geçitte ışıklı kontrol olmaması nedeniyle okul müdürü ve veliler, defalarca ilçe milli eğitim müdürlüğü ve Valiliğe başvurmuştu. Kazanın sorumluluğu hemzemin geçite ışıklı kontrol yapılması işini önemsemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ankara Valiliği'nde... Şimdiden sonra ışıklı kontrol yapılsa arkadaşlarımız geri gelebilecek mi?''   
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı