Gündem Haberleri

  Serpil'in katillerine gizli duruşma

  Hürriyet Haber
  15.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ümraniye'de geçen ekim ayında, silah zoruyla kaçırdıkları yuva öğretmeni Serpil Yeşilyurt'u, tecavüz ettikten sonra en az yüz yerinden bıçaklayarak öldüren, annesi Hanım Yeşilyurt'u, öldüğünü zannederek bırakan 4'ü tutuklu 8 sanığın ilk duruşmasına gazeteciler alınmadı. Sanıklar, suçlamaları kabul ederek, olayları en ince ayrıntısına kadar soğukkanlılıkla anlattılar.

  Jandarmadan sıkı koruma

  Bakırköy Kadın ve Çocuk Cezaevi'nde tutuklu bulunan 4 sanık, jandarmanın sıkı güvenlik önlemleri altında Devlet Güvenlik Mahkemesi'ne getirildi. İstanbul 2 No'lu DGM'de görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar, İ. A., S. T., S. K., S. Ç. ile tutuksuz sanıklar A. K., N. M., H. E., ve S. Ö., katıldı. Cani gençler tarafından bıçaklandıktan sonra öldüğü sanılarak ormanda bırakılan Hanım Yeşilyurt, mahkemeye, kızı Şengül Yeşilyurt ve eşi Rıza Yeşilyurt ile geldi. Sanıklar, geçen yıl Şile'de tecavüz edilip cesedi ormana atılan kimliği belirsiz kadını öldürdükleri iddiasını reddetti.

  Genç kıza tecavüz ettik

  Sanıklardan S. T. Serpil Yeşilyurt ile annesi Hanım Yeşilyurt'u, yüzlerini görüp isimlerini duydukları için, öldürmeye karar verdiklerini söyledi. Diğer sanıklar, Serpil Yeşilyurt'a tecavüz ettiklerini kabul ettiler. Hanım Yeşilyurt ise sanıklardan şikâyetçi olduğunu ve cezalandırılmalarını istedi. Mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

  Canilerin 2 kez idamları isteniyor

  Anaokulu öğretmeni Serpil Yeşilyurt'u 100 yerinden bıçaklayarak katleden caniler, jandarmanın çok sıkı güvenlik önlemleri altında Devlet Güvenlik Mahkemesi'ne getirildi. Cani ruhlu gençler tarafından bıçaklandıktan sonra öldüğü sanılarak ormanda bırakılan anne Hanım Yeşilyurt ise mahkemeye, kızı Şengül Yeşilyurt ve eşi Rıza Yeşilyurt ile birlikte geldi. Sanıkların, adam öldürmek, suçun delillerini ortadan kaldırmaya çalışmak, tecavüz, evli kadını zorla kaçırıp alıkoymak, gasp, çete, cürümden elde edilen ziynet eşyalarını satmak suçlarından 2 kez idamları isteniyor.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı