Gündem Haberleri

  Serin ve yağışlı hava geliyor

  DHA - A.A
  12.06.2013 - 12:52 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bu gece batı bölgelerinden itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine gireceğinin beklendiğini açıkladı. Hava sıcaklığı önce 4-7 derece azalacak. Daha sonra Ege'de 10 derece birden artacak.

  Çarşamba günü, yurdun kuzey ve batı bölgeleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin yağışlı geçeceği ve yağışların gök gürültülü sağanak şeklinde olacağının tahmin edildiği belirtildi.

  İŞTE BEŞ GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ 

  Perşembe günü, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde görülecek yağışların Cuma ve Cumartesi günleri yurdun kuzey, iç ve batı bölgelerinde aralıklarla etkisini devam ettirmesinin beklendiği belirtildi.

  Pazar gününden sonra yağışların batı bölgelere etkisini kaybetmesi yurdun kuzeydoğu kesimlerinde meydana gelmesinin tahmin edildiği açıklandı.

  Hava sıcaklığının hafta sonuna kadar doğu bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı, iç ve batı bölgelerde ise gök gürültülü sağanak yağışla birlikte yarından itibaren 4 - 7 derece azalacağının tahmin edildiği belirtildi.

  EGE'DE SICAKLIK BİR HAFTADA 10 DERECE ARTACAK

  Ege'de sıcaklık, bir haftada 10 derece artacak     - Yağışlarla mevsim normallerinin altına inmesi beklenen Ege Bölgesi'ndeki hava sıcaklığının, haftaya 10 derecelik artışla mevsim normallerinin üzerine ulaşacağı tahmin ediliyor.

  Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugünden itibaren beklenen yağışların, özellikle Aydın'dan Balıkesir'e bölgenin iç ve kuzey bölümlerinde yer yer kuvvvetli ve etkili olması bekleniyor.

  Cuma günü aralıklarla devam edecek yağışların yerini güneşli havaya bırakacağı, mevsim normallerinin altında gerçekleşecek sıcaklıkların da hafta sonu normal seviyesine geleceği, pazartesiden itibaren ise mevsim normallerinin üzerine çıkacağı ön görülüyor.

  Yetkililer, ortalama en yüksek sıcaklığı 31 derece olduğu İzmir'de, yarın sıcaklığın gündüz en yüksek 24 dereceye ulaşmasının beklendiğini belirterek, gelecek çarşamba günü ise gündüz sıcaklığının 34 dereceye ulaşacağının tahmin edildiğini kaydetti.

  Buna göre, İzmir'de sıcaklık, bir haftada 10 derece artacak.
      

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı