Gündem Haberleri

  ‘Şeriata uygun olmayan cezayı tanımam’

  Hürriyet Haber
  15.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yargıtay’ın, 14 yaşındaki B.Ç.’ye “cinsel istismarda bulunduğu” gerekçesiyle verilen 13 yıllık hapis cezasını onayladığı Hüseyin Üzmez, Ankara’da bir bakımevinde kalıyor.

  Sözcü gazetesinin haberine göre, Üzmez, cinsel istismarda bulunduğunu hatırlamadığını, ceza aldığını da bilmediğini belirterek, “Bana ceza verilecekse, şeriat kanunlarına göre verilmeliydi. Ben bu cezayı tanımıyorum” dedi. Bakımevi yetkilileri de, Üzmez’in bir yıldır burada olduğunu ve yetkililere kalan herkesin adını verdiklerini söylediler.

  ‘O zekâtımla yaşıyor’

  Daha önce 2 kez tutuklanıp serbest bırakılan ve “hürriyeti tahdit” suçlamasıyla yeniden yargılanacak olan Hüseyin Üzmez, şunları söyledi: “Ben kime cinsel istismarda bulunmuşum? Hiç böyle birşey hatırlamıyorum. Benim zekâtımla yaşayana, yan gözle bakmam, bakan gözleri de çıkarırım. Kimseye sarkıntılık etmedim. Hadiseler, olaylar o kadar çok ki hatırlamam da mümkün değil. Ben, Rabbime bakarım. Gerisi ne derse desin.”

  Şeriat uygulanmalı

  “Bana ceza mı vermişler? Beni cezaevine değil, nereye götürürlerse götürsünler vız gelir. Gurbete giden şehit olur. Bana ceza verilecekse, şeriat kanunlarına göre verilmeliydi. Ben bu cezayı tanımıyorum. O yüzden İslam Devleti bir an önce kurulmalı ve şeriat hükümleri A’dan Z’ye kadar eksiksiz uygulanmalıdır. Türkiye, şeriatı uygulamak için daha ne bekliyor anlamadım. Şeriat uygulanırsa sevinirim. Şeriat yalnız Türkiye’de değil ABD’de bulunan Müslümanlar için de geçerli olmalı.”
  Bakımevi yetkilileri ise, “Yönetmelik gereği, burada kimlerin barındığını ilgili makamlara zaten bildiriyoruz. Bizim, Hüseyin Üzmez için polise başvurmamızı ayrıca gerektirecek bir şey yok. Kendisini saklama gizleme diye bir şeyimiz yok” dediler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı