Gündem Haberleri

  Seri katiller öldürecekti

  Bahri BÜKE / DHA
  25.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bindiği helikopterin düşmesiyle hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’na, 2006’da Mehmet Karahasan ile Yiğit Bekçe adlı seri katillerin suikast düzenlemeye hazırlandığı ileri sürüldü.

  Ergenekon davası tutuklularından Emekli Deniz Kurmay Kıdemli Albay Hüseyin Vural Vural’ın bilgisayarında tespit edilen bir elektronik posta adresinin arşivine göre, Karahasan ve Bekçe yakalanınca, suikast yapılamadı. İki seri katil daha evvel 52 saat içinde 6 şehirde 7 cinayet işlemişti.

  ’Sırada Yazıcıoğlu vardı’

  Korkunç iddia, Ergenekon soruşturması 3’üncü iddianamesinin ek klasörlerine giren, Belgin Aksoylu’nun gönderdiği bir elektronik postada yer aldı. Buna göre, Aksoylu, 21 Temmuz 2007 gecesi saat 23.26’da, bir dönem MİT’te de çalışan Hüseyin Vural Vural’a bir elektronik posta gönderdi. ’Hasan Hüseyin Memiş’ imzalı e-postada, şu iddialar yer aldı: "Talimatın geldiği yer bellidir. Karşı Devrimci Deyyuslar Organizasyonu’ndan. İsmail Yıldız ile Hayrullah Mahmut geçen Ramazan Bayramı’nda öldürtüleceklerdi. Onlar öldürülebilseydi, sırada BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu vardı. Nasıl mı?

  ’Jandarma paketledi’

  Bildiğiniz gibi, son Ramazan Bayramı’nı kana bulayan iki seri katil ellerini kollarını sallayarak karayollarında ’fink’ atıyorlardı. İkisi de ruhsal açıdan tam anlamıyla rahatsız kişilerdi. Aslında, ikisinin derdi kimseleri öldürmek falan değildi. Ancak, onlarla görüşen bazı ’muteber’ görünümlü ’soysuzlar’; onlara ’serserice’ cinayet işlemelerini salık vermişti. Hatta, bir de ’Merak etmeyin, kimse sizleri yakalayamayacak’ de demişti. Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri onları paket etmeselerdi, ilk durakları Tunus Caddesi’ndeki SESAR, sonra da Tuna Caddesi’ndeki BBP Genel Merkezi olacaktı. Şimdi sormak zamanı. Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kimler nasıl talimat verdiler? Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin mi yoksa başkalarının mı hizmetinde."

  6 şehirde 7 cinayet

  YİĞİT Bekçe ile Mehmet Karahasan, 21 Ekim 2006’da Bursa’da Hüseyin Çalışkan’ı, ardından 3 gün içinde Kocaeli’nde Fatih Kılıç, Sakarya’nın Hendek, Mersin’in Erdemli ve Ankara’nın Gölbaşı ilçelerinde gasp amaçlı 5 kişiyi öldürdükleri, 2 kişiyi yaraladıkları iddiasıyla 24 Ekim’de Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde yakalandı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı