Gündem Haberleri

  Seri katiller birbirini suçladı

  A.A
  11.07.2007 - 14:54 | Son Güncelleme:

  Çeşitli illerde 7 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin yaralanması olaylarına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan Yiğit Bekçe, Mehmet Karahasan ile Celal Aykut Okumuş'un, Kocaeli'nde pişmaniye dükkanında çalışan Fatih Kılıç'ı öldürdükleri gerekçesiyle yargılanmalarına devam edildi

  Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, “Başka bir suçu, suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla tasarlayarak adam öldürmek ile iş yerinden silahlı yağma” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanıklar Yiğit Bekçe, Mehmet Karahasan ve Celal Aykut Okumuş duruşmada hazır bulundu.

  Bekçe, ifadesinde, pişmaniye dükkanına gasp amacıyla girdiklerini ve arkalarında delil bırakmamak için iş yeri çalışanı Fatih Kılıç'ın Mehmet Karahasan tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

  Diğer illerde işlediği suçları kabul ettiğini ve Kocaeli'ndeki cinayetin gasp amaçlı işlendiğini belirten Bekçe, “İş yerindeki kişinin öldürüleceğini bile bile gittim. Bursa'da işlenen cinayetin aynısı. Ancak burada tüfek bende değil, Mehmet'teydi. Mehmet elinde tüfekle dükkana girerek oradaki kişiye ellerinin kaldırmasını ve kasadaki paraları vermesini söyledi. Daha sonrada kişiye ateş etti ve oradan kaçtık. Yüksek dozda kokain aldığımız için her şey rüya gibi geliyordu” dedi.

  “KENDİSİNDEN KURTULMAK İSTEDİM”

  Sanık Mehmet Karahasan ise savunmasında, Yiğit Bekçe ile bu olaylardan yaklaşık 10 gün önce tanıştığını söyledi.
  Bekçe'nin uyuşturucu kullandığını bilmediğini söyleyen Karahasan, olay günü Yalova'dan araba kiraladıklarını, Adapazarı'nda kaza yaptıkları için aracı orada bırakıp arkadaşı Celal Aykut Okumuş'un otomobilini aldıklarını belirtti.
  Kaza yapan aracın evraklarını almak için Yalova'ya gittiklerini, ardından Gemlik'e geçtiklerini anlatan Karahasan, şöyle devam etti:
  “Gemlik'te Yiğit Bekçe'nin 5-6 arkadaşı geldi. Bir tanesi benim yanımda kaldı. Yiğit, diğerleriyle yanımdan uzaklaştı. Bir süre sonra döndüğünde 'Ben bir kişiyi vurdum. Beni Bursa'ya götür' dedi. Bursa'da kestane şekeri satan dükkanın önünde durduk. Yiğit dükkana girerek, kestane şekeri satan kişiyi öldürdü, sonra 'Beni İstanbul'a götür' dedi.

  İstemeden söylenenleri yapıyordum. İzmit'e geldik. Olay yerine geldiğimizde bana 'Dur' deyip arabadan inmemi söyledi. Arabadan indim ve pişmaniye dükkanına girdik. Yiğit, pişmaniyeciyi vurdu. Ben paraları almadım. Yiğit daha sonra Adapazarı'ndaki benzinciyi, Mersin'deki bakkal ile Ankara'da petrol istasyonundaki kişileri vurdu. Kendisinden kurtulmak istiyordum. Bu nedenle arabayı şarampole yuvarladım. Güvenlik güçlerinin de geldiğini görünce teslim oldum. Fatih Kılıç'ı ben öldürmedim.”

  Daha önce savunmasını yapan Celal Aykut Okumuş ise olaylarla ilgisi olmadığını, 4 aydır tutuklu bulunduğunu belirterek, tahliyesini istedi.

  Mahkeme heyeti, Celal Aykut Okumuş'un tahliyesine, diğer sanıkların tutukluluğunun devamına, dosyadaki eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

  OLAYIN GEÇMİŞİ

  Yiğit Bekçe ile Mehmet Karahasan, Bursa-Yalova girişinde Hüseyin Çalışkan'ı, ardından Kocaeli D-100 kara yolu üzerindeki Savaş Dönmez Parkı yanında bulunan Can Pişmaniye adlı iş yerinde Fatih Kılıç'ı, ardından da Sakarya'nın Hendek, Mersin'in Erdemli ve Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde gasp amaçlı cinayetler işleyerek toplam 7 kişiyi öldürdükleri, 2 kişiyi yaraladıkları iddiasıyla 24 Ekim 2006'da Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yakalanmış, diğer zanlı Celal Aykut Okumuş ise Sakarya'da tutuklanmıştı.

  Sanıklar Bekçe, Karahasan ve Okumuş hakkında “kasten adam öldürme” suçundan TCK'nın 82/1. maddesinin (h) fıkrası gereği 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile “gece vakti birden fazla kişiyle silahlı yağma” suçundan TCK'nın 149/1. maddesi uyarınca 2'şer kez 10'ar yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Sanıkların “ruhsatsız silah bulundurma, uyuşturucu kullanma ve bulundurma” suçlarından da cezalandırılmaları isteniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı