Gündem Haberleri

  Seri katilin cezasını Yargıtay onadı

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  28.07.2015 - 14:11 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de 5 yıl önce, bankada çalışan Esra Yaşar, ardından üniversite öğrencisi Ayşe Selen Ayla, son olarak da ’Azra’ takma adlı travesti Mustafa Has’ı birer gün arayla öldürdüğü gerekçesiyle 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu, silahla yağma suçundan 45 yıl, ruhsatsız silah kullanmaktan 3 yıl hapis ve 2 bin lira adli para cezasına çarptırılan Hamdi Ayri’nin cezasını Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi onadı.

  Bodrum’da garsonluk yapan 31 yaşındaki Hamdi Ayri’nin ilk kurbanı 24 Nisan 2010 tarihinde bankada çalışan 27 yaşındaki Esra Yaşar, birer gün arayla ikinci kurbanı İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Ayşe Selen Ayla ve son kurbanı da ’Azra’ takma adlı travesti 30 yaşındaki Mustafa Has oldu. Bodrum’da kaldığı pansiyonda, ölenlere ait eşya ve cinayetleri işlediği silahla yakalanan Hamdi Ayri poliste ve çıktığı ilk duruşmada susma hakkını kullanıp ifade vermedi, tutuklandı. Olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı Hamdi Ayri hakkında, cinayet suçlarınden 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu, ’yağma’dan 45 yıl ve ruhsatsız silah bulundurmaktan da 3 yıl hapis cezası istemiyle 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

  Hamdi Ayri’ye Baro’nun görevlendirdiği ilk iki avukat çekildi. Baro son olarak avukat Mert Çelik Demir’i görevlendirdi.

  İNDİRİMSİZ CEZA

  İzmir 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2013 yılında yapılan son duruşmada, mahkeme Hamdi Ayri’yi üç kişiyi öldürmekten ’Üç kez ağırlaştırılmış ömürboyu’ üç kişiyi ’Yağma’ suçundan 45 yıl ve ruhsatsız silah bulundurmaktan da 3 yıl, toplam 48 yıl hapis ile 2 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Dosya, sanık Hamdi Ayri’nin avukatı Mert Çelik Demir, tarafından temyiz edildi. Dosyayı inceleyen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin verdiği kararı düzelterek onadı. Ceza Dairesi onama kararını yerel mahkemeye gönderdi. Ayri bu cezaya göre ölünceye kadar cezaevinde kalacak.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı