GeriGündem Seri katili arayan ekip 40 saat uyumamış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seri katili arayan ekip 40 saat uyumamış

İzmir'de cumartesi gecesinden itibaren peş peşe 3 kişinin öldürülmesinin ardından oluşturulan uzman ekibin, zanlıyı yakalamak için 40 saati aşkın süre uykusuz kaldığı ve bini aşkın kişinin ifadesini aldığı bildirildi.

Cumartesi gecesi banka görevlisi Ebru Yaşar'ın öldürülmesinin ardından cinayetlerin devam etmesiyle başlatılan soruşturma çerçevesinde, Asayiş Şube Müdürü Şerafettin Arslan koordinasyonunda uzman ekip oluşturuldu. Konularında uzman 40 kişiden oluşturulan ekip, Asayiş Şube, Cinayet Büro ekipleri ve diğer bürolardan da takviye alarak zanlıya ulaşmak için her türlü delili değerlendirdi. İstihbarat, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerinin de destek verdiği soruşturmada, 300'ü aşkın polis görev yaparken, koordinasyonu yürüten ekip ise cinayet çözülünceye kadar 40 saati aşkın süreyi uykusuz geçirdi.

Ekipler bine yakın kişinin ifadesine başvurup, Mithatpaşa Caddesi üzerinde yer alan, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve Üçkuyular arasında, ayrıca Fevzipaşa Bulvarı'ndaki iş yerlerinin kamera kayıtlarını inceledi. Saatlerce kamera görüntüsü izleyerek zanlıya ulaşmaya çalışan ekipler, diğer yandan da son 1 ayda cezaevinden tahliye olan 420 kişiyi de ayrıntılı şekilde değerlendirdi.

Ekipler ayrıca ruh ve sinir hastalıkları birimlerinden de “bu tür bir zanlı profiline uyan hastaları olup olmadığı” yönünde araştırma yaptı.

Zanlının, kimliğinin belirlenmesinin ve Bodrum'da olduğunun tespitinin ardından 9 saat içinde yakalandığı bildirildi.

Bodrum'da kaldığı evde öldürdüğü kişilere ait bazı ziynet eşyaları ve telefonlar ele geçirilen ve sabıkası bulunmayan zanlı H.A'nın, Bodrum'da bulunan eski kız arkadaşına husumet beslediği ve ilçede o kişiye ulaşmak istediği, bu kişiyi de öldürmeyi planladığı iddia edildi.

Adli sağlık raporunun alınmasının ardından zanlının sorgulanmasına başlandı.

Cumartesi gecesinden başlayarak Balçova'da 2, Konak ilçesi Fevzipaşa Bulvarında da bir kişi başlarından tabancayla vurularak öldürülmüş, çantaları ve cep telefonları alınmıştı. Katil zanlısının Bodrum'da olduğunu belirleyen polis, bu sabah zanlı H.A'yı yakalayarak İzmir'e getirmişti.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle