Gündem Haberleri

  Şeref sözü fitil fitil burunlarından getireceğim

  Uğur MART/DHA
  13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Niğde’de “İktidara geldiğimizde TOKİ’nin şimdiye kadar yaptığı bütün çalışmaları didik didik inceleyeceğim, hükümetin kademelerinde görev alan AKP’lilerin bütün mal varlıklarını inceleyeceğim. Fitil fitil burunlarından getireceğim” diye konuştu.

  DEVLET Bahçeli, MHP’nin Niğde İl Başkanlığı önünde, Altunhisar ve Bor ilçelerinde vatandaşlara hitap etti. MHP’nin siyasi mücadelesinde Niğde’nin ayrı bir önemi olduğunu belirten Bahçeli, “MHP’nin kökleşmesi ve gelişmesi Niğde’nin katkılarıyla olmuştur” diye konuştu. Henüz seçim takviminin belli olmadığını ama seçimin büyük ölçüde Haziran ayında yapılacağını ifade eden Bahçeli, seçimlere yüksek katılım olmasını temenni etti. Yaz aylarında yapılan seçimlere katılımın az olduğuna dikkati çeken Bahçeli, şunları söyledi:

  29 Mayıs’ta olsun

  Belli bölgeler yaz tatiline gidiyor, çiftçimiz, köylümüz tarlada oluyor. Okullar kapanınca seçmen memleketine gidiyor. Bütün bunlar seçimlerin yüksek katılımla gerçekleşmesine engel oluyor. Seçimlerin 29 Mayıs’ta olması gerekir. Bu seçim kader seçimi olacaktır. AKP iktidarı millete işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk sunmuştur. MHP olarak bunları yenmeye söz veriyorum. İktidara geldiğimiz zaman iki şeyi yapacağım; birincisi TOKİ’nin şimdiye kadar yaptığı bütün çalışmaları didik didik inceleyeceğim, ikincisi hükümetin kademelerinde görev alan AKP’lilerin bütün mal varlıklarını inceleyeceğim. Fitil fitil burunlarından getireceğim, bunun için şerefim üzerine söz veriyorum.

  Bu seçimler, temel tercihlerin yeniden gözden geçirileceği seçim olacaktır. Millet iradesiyle iktidara gelenler, millet iradesiyle geri gönderilecektir. Bu seçim AKP’nin iktidardan uzaklaştığı seçimdir. İşsizlik, yoksulluk ve yolsuzluk gibi toplumumuzun temel ekonomik sorunlarının tedavi edilmeyerek, sadece yandaş ve yoldaşlarını besleyen iktidarın sonu olacaktır. Yıllardan beri devam eden, bölücü terörün de kökünün kazınacağı bir seçim olarak önem arz edecektir.

  AKP dert getirdi
  8 yılı aşkın süredir iktidarda olan AKP, vaatlerini yerine getirmemiştir. Tek başına iktidar olan AKP, milletimize ne vaat etmişse onu yapmaya sayısal olarak da imkanı varken bekleneni vermemiş, sözlerini yerine getirmemiştir. 8 yıldır tek başına iktidar olan AKP, bugün ülkeye dert üstüne dert eklemiştir. Türkiye’yi yol ayrımında bırakmıştır. AKP’lilere buradan sesleniyorum: 8 yıl iktidar oldunuz. 341 milletvekili ile yüzde 46,8 ile iktidar oldunuz ne yaptınız? Kırmızı halılar üzerinde, başbakanlığın jetiyle törene geliyorsunuz aynı anda temel atıyor, aynı anda açılış yapıyorsunuz. Televizyonlardaki yandaşlarınız da bunun propagandasını yapıyor. Sabahtan akşama kadar dizi film gibi bunu seyrettiriyorsunuz. Bu kadar açılış yaptınız, bu kadar temel attınız, işsizliğe çare buldunuz mu?
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı