Gündem Haberleri

  Serdar Denktaş KKTC'ye döndü

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 00:24 | Son Güncelleme:

  Serdar Denktaş, adaya dönüşünde Ercan Havaalanı'nda yaptığı açıklamada, KKTC'nin gönderdiği ikinci yardım paketini bölgeye ulaştırmak ve bölgede 11 gündür görev yapan KKTC yardım ekibini geri getirmek üzere sabah Pakistan'a gittiklerini belirterek, şunları söyledi:

  “Kıbrıs adasından iki kat büyük bir bölgede çok büyük bir felaket yaşandı. O bölgede şu anda kış kapıda ve oradaki insanları daha da büyük bir felaket bekliyor. Ben özellikle basından rica ediyorum, herkes insan olmanın gereği olarak, o bölgedeki insanlara bir şekilde yardım ulaştırsınlar, çünkü o bölgedeki insanların buna gerçekten ihtiyaçları var.”

  Pakistan Dışişleri Bakanı Hurşit Mahmut Klurshiol ve ekibiyle görüştüğünü, onlara Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile KKTC hükümetinin ve Kıbrıs Türk halkının başsağlığı mesajını ilettiğini ifade eden Bakan Denktaş, Pakistan Dışişleri Bakanı'nın tüm KKTC halkına teşekkür ettiğini aktardı.
  Denktaş, “Bölgede yaptığımız ziyaretler sırasında, ekibimiz için güzel sözler duyduk. Ekibimiz bizi onurlandırdı. Onlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı