Gündem Haberleri

    Serbest bırakılması bu ayıbın üstünü örtmez

    Gülseli KENARLI Erhan TEKTEN Kamera: Özgür ARSLAN İstanbul DHA
    26.12.2014 - 16:33 | Son Güncelleme:

    CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Konya'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 16 yaşındaki lise öğrencisi M.E.A'nın, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması hakkında konuştu. Kılıçdaroğlu, "Türkiye'nin itibarını dünyada sıfırlamıştır. 16 yaşındaki bir çocuk eleştiri hakkını kullanamayacak mı? Adı üstünde zaten çocuk. O çocuğu hangi gerekçeyle siz hapse atıyorsunuz? Serbest bırakılması bizim bu acımızı dindirmez, bu ayıbın da üstünü örtemez" dedi.

    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi Tarih Edebiyat Sanat Kütüphanesi'nde, Taşeronluk Sistemi Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı'na katıldı.

    Kılıçdaroğlu çalıştayın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir basın mensubunun Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan ve itiraz üzerine bugün tahliye edilen 16 yaşındaki çocuk ile ilgili soruya, "Hapse atılması bizim kaldıracağımız bir olay değildir. Türkiye'nin itibarını dünyada sıfırlamıştır. 16 yaşındaki bir çocuk eleştiri hakkını kullanamayacak mı? Adı üstünde zaten çocuk. O çocuğu hangi gerekçeyle siz hapse atıyorsunuz? Serbest bırakılması bizim bu acımızı dindirmez, bu ayıbın da üstünü örtemez. O kararı veren yargıcın kendisi bu ayıbı yapmıştır. Ve hep beraber buna karşı çıkmalaıyız. 21. yüzyılın Türkiyesi'nde" şeklinde cevap verdi.

    Etiketler: gündem
    Son Dakika Haberler
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı