Gündem Haberleri

  ‘Sepetçiler’in fotoğraflı öyküsü

  Hürriyet Haber
  01.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FOTOĞRAF sanatçısı Özer Kanburoğlu'nun, artık tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya yüz tutmuş olan geneleksel sanatlarımızdan sepetçiliği konu edinen sergisi, 5 Şubat tarihine kadar Dünya Gazetesi Sanat Galerisi'nde açık kalacak. Fotoğraf sanatını 'yaşamın izdüşümü' olarak tanımlayan Kanburoğlu'nun bu sergisinin başlığı Sepetçiler.

  SERGİ İNTERNETTE

  Kanburoğlu'nun, 22 farklı ortamda çekimini gerçekleştirdiği fotoğraflardan oluşan bu sergi, internet'teki http://ozerkanburoglu.cjb.net adresinden de izlenebilecek.

  İstanbul'da 1964 yılında doğan Özer Kanburoğlu, Gemi -İnşa Mühendisliği alanında eğitim gördü. Bu konuda 15 yıl çalıştıktan sonra, 1980'li yıllarda fotoğraf sanatıyla ilgilenmeye başladı. 1988 yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde fotoğraf eğitimi aldı. Bundan sonra da dünyaya objektifin ardından bakmaya devam etti. Çeşitli uluslararası yarışmalarda çok sayıda ödül kazanan Kanburoğlu, çeşitli üniversitelerde de fotoğrafçılık konusunda eğitmen olarak görev yapıyor.

  Unutulmaya yüz tutmuş bir meslek ve onun zenaatkárları sepetçiler... Fotoğrafçı Özer Kanburoğlu, 22 ayrı mekanda çektiği fotoğrafları Tünel’deki Dünya Gazetesi Sanat Galerisi’nde sergiliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı