Gündem Haberleri

  Seneye insan hakkı ihlali kalmayacak

  Hürriyet Haber
  26.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İNSAN hakları ihlallerinin sona erdirilmesi amacıyla Elazığ, Malatya, Bingöl, Sıvas ve Erzincan'dan vali, belediye başkanı, cumhuriyet savcısı, jandarma komutanı, öğretim görevlileri ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve siyasi parti il başkanlarının katıldığı ‘‘İnsan hakları koordinatör üst kurulu toplantısı’’ Tunceli'de başladı. Toplantıya katılan Devlet Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, 2001 yılında Türkiye'de insan hakları ihlallerinin kalmayacağını söyledi.

  Toplantı, Tunceli'de Hürriyet İlköğretim Okulu konferans salonunda dün yapıldı. Yücelen, bu toplantıları çok önemsediklerini belirterek, şunları söyledi:

  ‘‘Artık ülkeler, insan haklarına saygının korunması ve geliştirilmesini sağlıyorsa o ölçüde uygar sayılmaktadır. İnsan hakları denildiğinde sadece karakollardaki kötü muamele akla gelmesin. Vergi dairesi ve hastanedeki kuyruklar da insan haklarına saygıya girer. Ben inanıyorum ki, 2001 yılı insan hakları konusunda eğitim seferberliği yılı olacak. 2001 yılı sonunda da Türkiye'de insan hakları ihlali kalmayacak. İddialıyım çünkü burada bu ideal üzerine toplanan insanlar var.’’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı