Gündem Haberleri

  Şener'den ifade

  Hürriyet Haber
  07.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  9. Cumhurbaşkanı Demirel'in kayınbiraderi Ali Şener, dün DGM'de ‘‘tanık’’ sıfatıyla savcı tarafından dinlendi. Şener, 65 dönümlük orman arazisinin alımıyla bir ilgisi olmadığını söyledi.

  FATİH Ormanları'nda 65 dönüm hazine arazisinin villa yapmak için hileli yollarla ele geçirdiği gerekçesiyle tutuklanan ‘Emlak Kralı’ Nevzat Ak'ı azmettirdiği iddiaları ortaya atılan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kayınbiraderi Ali Şener, dün İstanbul DGM Savcılığı'nda ‘tanık' sıfatıyla ifade verdi.

  Beşiktaş'taki İstanbul DGM'ye öğle saatlerinde kendi isteği ile gelen Şener'in soruşturmayı yürüten Savcı Nazmi Okumuş tarafından ‘Tanık' olarak ifadesi alındı. Nevzat Ak'ın tutuklanmasına neden olan arazi olayıyla uzaktan, yakından ilgisi olmadığını ifade eden Şener'in otomotiv işiyle uğraştığını söyledi. Yaklaşık yarım saat süreyle Savcı Okumuş tarafından ifadesine başvurulan Şener'in, Nevzat Ak'la 15 yıl önce Ersay Ltd. Şti. adında bir şirket kurduklarını belirterek, ‘‘Kireçburnu'nda bir arazi vardı. Bu araziyi alıp bina yapacaktık. Ancak, Boğaz'a yakınlığı nedeniyle imar izni ruhsat alamadık. Bunun dışında da Ak ile başka bir iş ilişkimiz olmadı. Nevzat Ak benim kanımca Türkiye'de gayrimenkul konusunda bir numaralı isimdir. Bense otomotiv işiyle uğraşıyorum’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı