Gündem Haberleri

  Şener'den hemşehrilerine sitem

  Hilal ÖZDEMİR/SİVAS, (DHA)
  24.05.2011 - 15:42 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Partisi Genel Başkanlığı’ndan istifa ederek Sivas’tan bağımsız milletvekili adayı olan Abdüllatif Şener, adının cumurbaşkanlığı adaylığı için geçtiği dönemde memleketinde bazı tenkitler duyduğunu belirterek, "Bir milletvekilinin adı cumhurbaşkanlığında geçti diye onu tenkit mi etmek lazım, yoksa övmek mi lazım?" diye konuştu.

  Sivas Bağımsız Milletvekili Adayı Abdüllatif Şener seçim çalışmaları kapsamında Zara İlçesi’ne gitti. İlçe girişinde araç konvoyu eşliğinde karşılanan Şener daha sonra ilçe meydanında halka seslendi. Kalabalık bir topluluğa seslenen Abdüllatif Şener’i mitingde eşi Berrin ve kızı Elif Zehra Şener de yalnız bırakmadı. 16 yıllık siyasi hayatından ve yaptığı çalışmalardan bahsederek seçimde destek isteyen ve vekaletin hak edene verileceğini belirten Şener, "Yeni bir destanın yazılmasına ihtiyaç vardır. Yeni bir destanı yazmak için bağımsız milletvekili adayı olarak karşınızdayım. Güç ve destek istiyorum" dedi.

  Bir dönem siyasetten uzaklaştığı için kendisine yöneltilen eleştirileri yanıtlayan Abdüllatif Şener şunları söyledi:

  "Seçim çalışmalarım boyunca bir söz duyuyorum. Hemşehrilerim diyorki, niye bıraktın? Bıraktı, diye kızdığınızı biliyorum. ’Sen siyasetin hakkını veriyordun, Meclis’te kükrüyordun, bıraktın senden sonrakiler de işe yaramadılar ve biz zarar gördük’ diyorsunuz, onun için kızıyorsunuz bana. Siyasette işe yarayan adama mı kızılır yaramayana mı kızılır? Sadece Türkiye’de değil yerküre üzerinde, dünyada işe yaradı diye tenkit edilen tek milletvekili ve tek siyasetçi benim. Bazen diyorum ki, Yarabbim bu ne kaderdir? Eğer bir siyasetçi tenkit edilecekse, işe yaramadı diye tenkit edilir, işe yaradı diye tenkit edilir mi? Elbette ki bırakmamın da bir sebebi var."

  Milletvekilinin kendisini seçenlere karşı sorumlu olduğunu belirten Şener, şunları kaydetti:

  "Eğer seçildim, siyasetin hakkını vermediysem, o koltukta oturacağım diye her yanlışa imza attıysam, yakama yapışın, hesabını sorun. Ama yanlışlara itiraz ettiğim için bu ülkede yapılan özelleştirme ve yabancılaştırmalara itiraz ettiğim için süreç devam ettirilemez hale geldiyse, bunun için bıraktıysam, herkesin, helal olsun, demesi lazım. Verdiğimiz emaneti namusuyla taşıdı, demesi lazım. 2007 yılında milletvekili adayı olmamamın sebebi siyasi hayatım boyunca yapmadıklarımdan dolayıdır. Neyi yapmadım peki, yolsuzluklara bulaşmadım. Bırakmayı kolay mı zannediyorsunuz? Bir bakan günde 40 dosyaya imza atar. Eğer ihtilafla bırkatınızsa o dosyaları didik didik ederler, sizi paçavraya çevirmek için her şeyi kurcalarlar. Siz bıraktığınız zaman üzerinizden sadece milletvekililiğini atmazsınız. Bıraktığınız zaman üzerinizden dokunulmazlıkları da atarsınız. Artık dokunulan bir insan olursunuz. Ben de dokunulmazlık gömleğini çıkarıp attım ve hodri meydan diyorum."

  Sivaslı hemşehrilerinin cumhurbaşkanlığına aday olarak gösterilmediği için kızıp siyaseti bıraktığını düşündüğünü belirten Şener, "O günleri hatırlayın. O dönemde bazı milletvekilleri ’Abdüllatif Şener cumhurbaşkanı adayı olursa destekleriz’ dedi. AK Parti milletvekillerinin çoğunun gönlünde de bu vardı zaten. Şimdi Allah aşkına ben bunların ağzını buracak mıydım? Benim adımı ağzınıza almayın diye ağızlarını burmam mı lazımdı? Asıl anlayamadığım, Sivas kendi seçtiği adamdan yana mı, yoksa başkasından yana mı?Bir milletvekilinin adı cumhurbaşkanlığında geçti diye onu tenkit mi etmek lazım, yoksa övmek mi lazım? Dünyada adı cumhurbaşkanlığında geçtiği için tenkit edilen tek milletvekili benim. Bu nasıl iştir anlayamıyorum? Yine cumhurbaşkanlığı seçimleri olacak. Önümüzdeki dönemde Meclis’te biri benim ismimi anar da yine Sivas beni tenkit etmeye başlarsa Sivas’a derdimi nasıl anlatacağım, diye kara kara düşünüyorum. Önce gelip Sivas’ı ikna etmem lazım, sonra gidip Ankara’da siyaset cambazları ile yarış yapmam lazım. Bu da nasıl bir kaderdir ben anlamadım."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı