GeriGündem Sendikacılar Adalet Bakanlığı'nda
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sendikacılar Adalet Bakanlığı'nda


KESK, DİSK ve Türk-İş'e bağlı bazı sendikaların yöneticileri, cezaevlerindeki ''ölüm oruçları'' konusunda Adalet Bakanlığı yetkilileriyle görüştüler.

Sendika yöneticileri öğle saatlerinde Güvenpark'a geldiler. Emniyet yetkilileri Adalet Bakanlığı'na gitmek isteyen grubu burada durdurdu. Güvenlik ekiplerinin, sadece 10 kişinin Adalet Bakanlığı'na gidebileceğini, bakanlık yetkililerinin izin vermesi halinde diğerlerinin ilk giden gruba katılabileceğini söylemesi üzerine, 10 kişi belirlendi. Dev Maden-Sen Genel Başkanı Çetin Uygur'un başkanlık ettiği grup, Adalet Bakanlığı'na giderek yetkililerle bir süre görüştü.

Uygur, bakanlıktan çıktıktan sonra yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığı Müsteşarı İhsan Erbaş ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Ali Suat Ertosun'la görüştüklerini söyledi. Kendilerinin, 29 Kasım 2000 tarihinde, bir komisyon oluşturulmasını ve bu komisyonun ölüm orucundakilerle görüşmesini önerdiklerini kaydeden Uygur, ''İstanbul'da görüşmeler başladı. Gelinen nokta bizim önerdiğimiz noktadır'' dedi.

Uygur, İstanbul'daki heyetin bir sonuç yakalaması, Adalet Bakanı'nın veya hükümetin de bu çözüme ''evet'' diyerek güvence vermesi gerektiğini kaydetti. Gazetecilerin sorusu üzerine Uygur, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Erbaş'ın kendilerinin söylemlerine olumlu baktığını belirtti. Gruptakiler, bir süre Güvenpark'ta oturduktan sonra olaysız dağıldılar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle