Gündem Haberleri

  Sen de eşinin mal varlığını açıkla

  Turan YILMAZ
  14.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Erdoğan, Baykal’a "Malvarlığını bir daha açıkla. Ama hanımefendininkini (Olcay Baykal) de açıkla. Ben hepsini açıkladım, sen de açıkla" dedi.

  Seçimi kaybederse Rodos’a yüzeceğini söyleyen CHPLideri’ne, "Hayırlı yüzüşler" de diyen Erdoğan, laiklik eleştirileri için "Büyücülük var bunda, kafamın içindekini biliyor, Allah Allah" yanıtını verdi.

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’dan eşi Olcay Baykal’ın malvarlığını açıklamasını istedi. Erdoğan, "Baykal bir televizyon kanalında konuşurken kendini acındırıyor. Ama biz malvarlığından imkanlarını, gücünü biliyoruz. Şimdi malvarlığını bir daha açıklasın. Ama (Olcay Baykal’ı kasdederek) hanımefendininkini de açıkla. Ben hepsini açıkladı, sen de açıkla" dedi.

  HİÇ MARKA GİYMEDİM Dün Çanakkale ve Bursa’da coşkulu kalabalıklara seslenen Erdoğan, "Baykal, ’marka giymiyorum’ diyor. Benim için söylüyorsan hayatımda böyle birşey yok, hep yerli giyinmişimdir" diye konuştu.

  HAYIRLI YÜZÜŞLER Erdoğan, seçimde başarısız olduğu takdirde Rodos’a kadar yüzeceğini söyleyen Baykal’a, "hayırlı yüzüşler. Bak o işte başarısını kabul ediyorum, hayırlı olsun" diye yanıt verdi. Baykal’ın halktan değil bazı kurumlardan alabileceği güçle siyaset yapmak istediğini de savunarak, "Baykal’ı sandığa gömün" diye seslendi.

  BAYKAL’DA BÜYÜCÜLÜK VAR
  Allah aşkına bu Baykal ne yapmak istiyor? ’Bunlar laiklik karşıtıdır’ diyor. Laiklik anlayaşımız Anayasanın gerekçesinde yazıyor, başka bir anlayışımız da yok. Kafaları bulandırıyor. Kitabında nezaket yok ama kendisini yine nezakete davet ediyorum. Niyet okuyuculuğu yapıyor. Her halde büyücülük var bunda. Benim kafamdan ne olduğunu, ne geçtiğini biliyor, Allah Allah. Sen önce bu ülkede inancını yaşamak isteyenlere saygılı ol.

  YARGININ ASKERİNKİ DE KALKSIN Erdoğan, Baykal’ın dokunulmazlıkların kaldırılması önerisine, "Kalkacaksa her yerde kalkacak. Yargının da, memurun da, askerin de, hepsininki kalkacak. Sadece siyasetçi derseniz bu ülkede siyasetçi bulamazsınız" diye yanıt verdi. Dokunulmazlık kalktığında siyasetçilerin savcıların eline teslim edileceğine dikkat çeken Erdoğan, burada işlerin nasıl yürüdüğünü bildiğini de belirterek, "kusura bakmasınlar" dedi.

  YSK OLUR VERDİ Erdoğan, önceki gün İstanbul’da Başbakanlık makam aracını kullanmasıyla ilgili eleştirileri yanıtlarken, Özel Kaleminin, YSK Başkanından bu konuda olumlu görüş aldığını söyledi. Erdoğan, "Onlar olur verdiği için o aracı kullandım, yoksak binecek araba mı bulamayacağım, benim bu tür bir şeye ihtiyacım yok, olmayacak da" dedi ve şöyle devam etti: Baykal kriz ustasıdır. (Bahçeli’yi kastederek) Bir diğeri var, kavga ustasıdır. Birbirlerine çok yakışıyorlar. Al birini vur ötekine. Bunlar tek yumurta ikizi gibidir. Komünist rejimlerde ekmek, yağ, gaz, benzin için karne dağıtırlar. Baykal’ın içinde yer aldığı hükümetler bize bunu da tattırdı. CHP için Atatürk’ün partisi diyor. Atatürk’ün partisi olması sana bir üstünlük kazandırmaz. Sen ne yapıyorsun, ortalığı duman ettin. İnönü döneminde bu parti para ve pulların üzerinden Atatürk’ün resimlerini kaldırdı. Yakında Baykal’ın bakanlığı döneminde yaptığı işleri de açıklayacağım, çünkü rahat durmuyor.

  Hem MHP’ye, hem CHP’ye

  BAŞBAKAN Erdoğan, dün Çanakkale ve Bursa mitinglerinde konuştu. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile mitinglerde hazırlanan platformlara çıkarak halkı selamladı. Çanakkale’de, MHP logosunu andıran CHP yazılı bir pankart açıldı. Altına da ’Fark etmez’ diye yazdılar. AKP’nin önceki günkü Manisa mitingine katılanlar da, partinin amblemi ampulün altına "Kolaysa söndür görelim" ibaresini koymuşlardı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı