Gündem Haberleri

  SEN AĞLAMA HOCAM

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gözü yaşlı öğretmeni Vali teselli etti

  Eşinden ayrı 5 yıldır köylerde görev yapan Şükran öğretmen, karşısında Vali Ertuğrul Dokuzoğlu'nu görünce, ‘‘ne olur bizi birleştirin’’ diye yalvardı.

  Korkutelİ'nin Avdan Köyü'nde 3 yıldır öğretmenlik yapan Şükran Şan, köyü ziyarete gelen Vali Ertuğrul Dokuzoğlu'nun yanına giderek iki çocuğu ile köyde kaldığını ve eşinden ayrı yaşadığını belirterek ağlamaya başladı. Etraftaki insanların bakışları arasında ağlayarak derdini anlatmaya çalışan Şükran öğretmen, tayininin şehir merkezine yapılmadığını söyledi.

  RAPORSUZ VE İZİNSİZ

  Eşinin Aksu İplik Fabrikası'nda işçi olarak çalıştığını belirten Şükran Şan, tüm başvurulara rağmen il merkezine verilmediğini belirterek, ‘‘Daha önce de Kahramanmaraş'ta yine eşimden ayrı olarak iki yıl öğretmenlik yaptım. 5 yıldır ailem biraraya gelemiyor. Bu süre içinde tek rapor almadım, hiç izin kullanmadım’’ diye sitem etti.

  ELİNİ ÖPERİM HOCAM

  Ağlamayı sürdüren Şükran öğretmen, ‘‘Aile hayatı yaşamak benim de hakkım değli mi sayın Valim? Mümkünse beni Aksu'ya veya şehir merkezine verin’’ dedi. Öğretmenin gözyaşları karşısında donuk kalan Vali Dokuzoğlu, ‘‘Böyle öğretmenin eli öpülür. Ben sizin elinizi öperim hocam’’ dedi ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Cephaneci'yi yanına çağırdı.

  Hüzün ve sevinç gözyaşları Şükran Şan, önce çekinerek yaklaştı. Vali bey masada defterine not alıyordu. Sonra çektiği acıları düşündü ve anlatmaya başladı. Konuştukça gözyaşlarını tutamadı. Vali’nin sorularını birbir yanıtladı. (üstte) Vali Dokuzoğlu’nun müjdeli haberi üzerine Şükran öğretmen bu kez sevinç gözyaşlarıyla teşekkür etti. (solda)

  Köylünün isteği

  Şükran öğretmenin durumunun araştırılmasını ve gereğinin yapılması talimatını veren Vali Dokuzoğlu'na bu kez de köylüler seslendi: ‘‘Hocamızı göndermeyiz. Çok memnunuz.’’

  Vali ise, ‘‘O size borcunu ödemiş. 3 yıl rapor almadan çalışmış. Onun da bir ailesi var. Buraya iplik fabrikası kuramayacağımıza göre tek yol onu merkeze almak’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı