GeriGündem Semra Özal'ın hırsızları yine yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Semra Özal'ın hırsızları yine yakalandı

SEKİZİNCİ Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın Sarıyer'deki villasını soyan ancak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 3 soyguncu, polisin bir hırsızlık çetesine düzenlediği operasyonda yeniden yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü, Hırsızlık Büro Amirliği polisleri, bu sabah 40 ayrı yere baskın düzenledi. Bir ayağı Diyarbakır'da gerçekleşen operasyona 150 polis katıldı. Çok sayıda çalıntı eşyanın ele geçirildiği operasyon sonunda 2'si kadın 26 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda Semra Özal'ın villasına giren ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan Mete S., Kudrettin A ve Bülent G. da yakalandı.

DEMİRLİKLERDEN TIRMANDILAR

Hırsızlar, 3 Ekim 2009'da nöbetçi polis uyurken duvardan atlayarak Semra Özal'ın villanın bahçesine girmiş, pencere demirliklerinden tırmanarak ikinci kata girmişti. Semra Özal ile hizmetçisinin uyuduğu sırada pırlanta, altın yüzük ve bileklik gibi ziynet eşyalarının bulunduğu kutuyu alan hırsızlar, hizmetçiye ait dizüstü bilgisayar ve cep telefonunu da çalmıştı. Polisin, 22 Ekim 2009'da düzenlediği operasyonda 11 kişi yakalanmıştı. Sorgulanan bu kişilerden 5'inin Semra Özal'ın villasına girdiği belirlenmişti. Hırsızlar tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmıştı. Girdikleri evin Semra Özal'a ait olduğunu ertesi gün gazetelerden öğrenen hırsızlar, beze sardıkları ziynet eşyalarını çete üyesi İbrahim D.’nin Şanlıurfa'daki evinin bahçesine gömmüştü.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle