Gündem Haberleri

  Semra’nımın koruması Çakıcı’nın adamı çıktı

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bir dönem Semra Özal'ın korumalığını yapan eski polis memuruyla 6 adamı gözaltına alındı. Çetenin, Alaattin Çakıcı'nın tahsilat işlerini yaptığı öğrenildi.

  Eski koruma ile çetesi yakalandı

  BURSA Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği operasyonlarda, ANAP iktidarının ilk yıllarında merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın korumalığını yapan ve haraç yüzünden cinayet işleyen sabıkalı eski polis memuru Turhan Bahadır gözaltına alındı. Alaattin Çakıcı'nın çek senet tahsilatçısı olarak bilinen Bahadır'la birlikte 6 kişi daha yakalandı.

  Bursa Emniyeti'nde de çalışmış

  Bir istihbaratı değerlendiren polis ekipleri, ölümle tehdit edip tahsilat yapmak, tabancayla adam yaralamak, zorla çek imzalatıp alıkoymak suçlarından daha önce Bursa Emniyet Müdürlüğü Ağır Suçlar Bürosu'nda da görev yapan Turhan Bahadır'ı gözaltına aldı. Bahadır'ın sorgulanmasından sonra da Mehmet Bayramoğlu, Mecit Hacıoğlu, Gürsel Coşkun, İlhan Namiduyan, Muharrem Güldoğan ve Mücahit İlker Ağırca ele geçirildi.

  Suç dosyaları kabarık

  Yapılan aramalarda 5'i ruhsatsız olmak üzere 8 tabanca ile bu silahlara ait 100'e yakın mermi bulundu. Turhan Bahadır ve adamlarının çok sayıda olaya adlarının karıştığı öğrenildi. Sanıklar adliyeye sevk edilirken polis, Alaattin Çakıcı'nın Bahadır'a hangi işleri yaptırdığı konusunda geniş çaplı soruşturma yapıyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı