Gündem Haberleri

  Semiha Şakir'e orkidelerle veda

  Hürriyet Haber
  12.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kimsesizlerin annesi, yaptığı hayırlarla milyonlarca çocuğun, yaşlının, hastanın günlünde taht kuran, Türkiye'nin en büyük hayırseverlerinden Semiha Şakir, dün sevenlerinin gözyaşlarıyla ebedi yolculuğuna uğurlandı.

  Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde önceki gün ölen Şakir'in cenazesi, onarımını yaptırdığı Üsküdar'daki Hacı Bedel Mustafa Efendi Camii'nde öğleyin kılınan cenaze namazından sonra, Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Şakir için dün son nefesini verdiği GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir tören düzenlendi. Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi ise orkidelerle süslendi. İstanbul Müftüsü Selahattin Kaya tarafından kıldırılan cenaze namazında, törene gelenler oğulları Ghazi ve Ghassan, kızı Ghade ile torunlarına başsağlığı dileğinde bulundular. Törene, Devlet Bakanı Rıfat Serdaroğlu, Sağlık Bakanı Halil İbrahim Özsoy, İstanbul Valisi Erol Çakır,DTP Lideri Hüsamettin Cindoruk, DP Lideri Korkut Özal, DTP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Keçeli, İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, İSTEK Vakfı Başkanı Bedrettin Dalan ve Şakir'in yaptırdığı çeşitli yurtlarda kalan çocuklarla ve yaşlılar katıldı. Semiha Şakir İlköğretim Okulu'nda okuyan öğrenciler de ellerinde ‘Güle güle anne’ yazılı çiçekler taşıdılar.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı