Gündem Haberleri

  Şemdinli olayına 6 tutuklama

  VAN (A.A)
  08.02.2006 - 09:59 | Son Güncelleme:

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde meydana gelen olaylarda Jandarma Komutanlığı'na ait araca ve kamu binalarına zarar verdikleri tespit edilen 10 kişiden 6'sı tutuklandı.

  Şemdinli'de 9 Kasım 2005 tarihinde, bir kitapevine el bombası atılmasını protesto eden gruptan, Jandarma Komutanlığı'na ait araç ile kamu binalarına zarar verdiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve Şemdinli Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen 10 kişiden 4'ü, serbest kaldı. Savcılıkta ifadeleri alınanlardan 6'sı, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi.

  Cumhuriyet Savcılığı'nın tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk ettiği, Tanju Aydıner, Tansu Aydıner, Sıtkı, Umit Çiftçi, Agit Yılmaz ve Muhammet Kaya, yaklaşık 4 saat süren duruşmanın ardından tutuklandı. Tutuklular, Hakkari Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde 9 Kasım'da bir kitabevine el bombası atılması ve sonrasında gelişen olaylarda 2 kişi yaşamını yitirmiş, bir grup aynı gün olayları protesto etmek için ilçe meydanında toplanarak, jandarmaya ait araçla kamu binalarına zarar vermişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı