Gündem Haberleri

  Şemdinli Davası'nda 10 Ocak'ta karar verilebilir

  Fevzi KIZILKOYUN-Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA)
  05.01.2012 - 10:18 | Son Güncelleme:

  VAN’da meydana gelen Richter ölçeğine göre 7.2 ve 5.6 büyüklüğündeki depremlerde hasar gören Van Adalet Sarayı binasında görülemeyen davalar adliye binasının M Tipi Cezaevi’ne taşınmasıyla yeniden görülmeye başlandı.

  Deprem nedeniyle daha önce ertelenen, tutuklu 2 astsubay ve terör örgütünün 1 itirafçısının yargılandığı Şemdinli davasına 10 Ocak’ta devam edilecek. Cumhuriyet savcısı da Şemdinli Davası’nda esasa ilişkin görüşünüile hazırlayarak mahkemeye sundu.

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde, 9 Kasım 2005’te meydana gelen patlamayla ilgili dava duruşması 10 Ocak 2012’de Van’daki 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek. Van’da meydana gelen depremlerden sonra Adalet Sarayı’nın hasar görmesi nedeniyle ertelenen duruşma yeniden görülecek. Adalet Sarayı’nın M Tipi Cezaevi’ne taşınmasından sonra yeniden duruşmalar görülmeye başlanınca Şemdinli davasının duruşması için de 10 Ocak 2012 tarihi belirlendi.

  SAVCI ESAS HAKKINDAKİ GÖRÜŞÜNÜ AÇIKLADI

  Bu arada savcı, tutuklu yargılanan sanık astsubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile PKK itirafçısı Veysel Ateş ile ilgili esasa ilişkin görüşünü mahkemeye sundu. Böylece dava karar aşamasına geldi. Savcı, Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile terör örgütü PKK itirafçısı Veysel Ateş’i, ’adam öldürmek’, ’çete kurmak’ ve ’adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından 39 yıl 5 ay 10’ar gün hapis ceza istedi.

  OLAY

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 9 Kasım 2005’te Seferi Yılmaz’a ait ’Umut Kitabevi’ne atılan bombanın patlaması sonucu 1 kişi ölmüş, 1 kişi de yaralanmıştı. Olaydan sonra astusubaylar Ali Kaya ve Özcan İldeniz ile terör örgütü itirafçısı Veysel Ateş tutuklanmıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı