Gündem Haberleri

  Sema Ramazanoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Çirkin ve edep dışı

  Hürriyet Haber
  06.04.2016 - 07:14 | Son Güncelleme:

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaları kınayarak hukuki süreç başlatacağını açıkladı.

  Bakan Ramazanoğlu yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin grup toplantısında yaptığı ve şahsımda tüm kadınları hedef alan çirkin ve edep dışı açıklamalarını şiddetle kınıyorum" ifadesini kullandı.

  Kılıçdaroğlundan Bakan Ramazanoğluna sert sözlerKılıçdaroğlu'ndan Bakan Ramazanoğlu'na sert sözler

  "Ana muhalefet partisinin genel başkanının, bir kadına karşı bu kadar seviyesiz ve ahlakdışı açıklamaları ülkemiz ve milletimiz adına üzüntü vericidir" diyen Ramazanoğlu şöyle devam etti:

  "Bir önceki grup toplantısında da anneliğimle ilgili çirkin ithamlarda bulunan Kılıçdaroğlu, bu seviyesiz üslubunu sürdürmekte, kadın kimliğine saygısızlıkta ısrar etmektedir. Bu açıklamalar aynı zamanda açık bir taciz ve insan hakkı ihlalidir. Şahsımla birlikte tüm kadınları hedef almaktadır. Öyle inanıyorum ki; bu talihsiz açıklamalar en başta Kılıçdaroğlu'nun eşini ve CHP'de siyaset yapan kadınları rahatsız etmiştir. Tüm kadınlar ve anneler adına, bu hadsiz, haksız ve hukuksuz açıklamayı kınıyor, başta CHP mensubu kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyunu tavır almaya davet ediyorum.

  Kemal Kılıçdaroğlu: Sözlerimin arkasındayımKemal Kılıçdaroğlu: Sözlerimin arkasındayım

  Siyaset tarihimize kara bir leke olarak geçen Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakaretlerini yüce milletimizin vicdanına havale ederken, tüm hukuki süreçleri de başlatacağımı kamuoyumuza saygılarımla arz ediyorum."

  Davutoğlu, Kılıçdaroğlunu Twitter takip listesinden çıkardıDavutoğlu, Kılıçdaroğlu'nu Twitter takip listesinden çıkardı

  Başbakan Ahmet Davutoğlundan CHP lideri Kılıçdaroğluna sert sözler: Ben onu adam sınıfından da saymıyorumBaşbakan Ahmet Davutoğlu'ndan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert sözler: Ben onu adam sınıfından da saymıyorum

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı